Re-Think Plastic - Czas przemyśleć plastik

Tworzywa sztuczne to materiał, którego ogólne właściwości kwalifikują go do zrównoważonej produkcji. Jednak wykorzystywanie plastiku w produktach, wymaga przemyślenia całego cyklu życia. Niestety, często tworzywa, które stały się odpadem są przeznaczane do spalenia zamiast do recyklingu lub ponownego użycia.

W Stena Nordic Recycling Center opracowano nowe procesy, które umożliwiają ponowne wykorzystanie tworzyw sztucznych na przykład pochodzących z odpadów elektronicznych. Taki rodzaj tworzyw należy starannie posortować, pod kątem jakości. Warto wyodrębnić tworzywa czyste, gotowe do recyklingu oraz takie, które zawierają substancje niebezpieczne, np. łatwopalne. Plastik zawierający substancje niebezpieczne może być odzyskiwany w postaci energii. Pozostałe tworzywa sortuje się na cztery główne grupy: ABS, PP, PE i PS. W Stena Recycling w Halmstad potrafimy przetwarzać tworzywa kolorowe, jeśli tego oczekuje  Klient. W ten sposób umożliwiamy ich większy odzysk w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Coraz więcej firm widzi także potencjał w wykorzystywaniu tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Jest to konieczne, gdyż prawdopodobnie użycie tego materiału będzie rosło w przyszłości.

 

Chcesz się dowiedzieć więcej?

Rejestrując się na dowolnym kanale komunikacji online Grupy Stena Metall wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w osób opisany tutaj.

7 wyzwań związanych z recyklingiem tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne są wartościowym zasobem. A mimo to większość odpadów plastikowych jest dziś spalana. Jednak dzięki odpowiedniej wiedzy na temat różnych rodzajów i właściwości plastików, jesteśmy w stanie odzyskiwać znacznie więcej niż obecnie.

Czytaj więcej

Zmiany w recyklingu tworzyw sztucznych

Jeśli kiedykolwiek jechałeś samochodem marki Volvo, to jest duże prawdopodobieństwo, że siedziałeś przed deską rozdzielczą wyprodukowaną przez International Automotive Components (IAC), jednego z Klientów Stena Recycling.

Czytaj więcej

Tworzywa sztuczne

Tworzywa sztuczne to powszechnie stosowany materiał, który bardzo dobrze nadaje się do recyklingu. W działalności gospodarczej odpady tworzyw sztucznych mogą powstawać na wiele różnych sposobów, ale przede wszystkim są to zużyte opakowania lub odpady produkcyjne.

Czytaj więcej
  • Poleć tę stronę