RE-MADE IN SWEDEN

Dążenie do efektywności surowcowej wymaga od branży motoryzacyjnej recyklingu materiałów i realizacji polityki zero odpadów na składowiska. Dzisiejszy cel: 95% odzysku materiałów z pojazdów nie jest już wystarczający. Nowe technologie pozwalają na osiągnięcie pułapu prawie 100%. Tak wysoki wskaźnik wymaga bliskiej współpracy z partnerami i klientami.

 

NOWOCZESNY RECYKLING MATERIAŁOWY

- Zakład Stena Nordic Recycling Center w Halmstad przetwarza rocznie blisko 40,000 samochodów Volvo. Ponad 95% materiałów pochodzących z pojazdów jest demontowanych, poddawanych recyklingowi lub przeznaczanych do ponownego wykorzystania. Jesteśmy dumni ze współpracy ze Stena Recycling na rzecz zrównoważonego rozwoju, dbałości o zasoby i ze wspólnych działań ku cyrkularnej przyszłości, mówi Stuart Templar z Volvo Cars.

 

PARTNERSTWO NA LATA

Stena Recycling i Volvo Cars budowały partnerskie relacje przez lata. Współpracujemy w zakresie recyklingu odpadów przemysłowych, dążąc do maksymalnego zwiększenia skali recyklingu materiałów pochodzących z pojazdów wycofanych z eksploatacji (ELV). Wspólnie dbamy o to, aby cenne zasoby mogły być ponownie wykorzystane.

- Dzięki bliskiej współpracy z naszymi partnerami i klientami wdrażamy nowe technologie, rozwijamy obszar projektowania dla recyklingu i sprawiamy, że coraz łatwiej przetwarzać pojazdy. To ma wpływ na wzrost poziomu recyklingu, oszczędność zasobów i energii oraz redukcję emisji dwutlenku węgla – podkreśla Kristofer Sundsgård ze Stena Recycling.

 

WZROST MOŻLIWOŚCI RECYKLINGU

Dyrektywa Komisji Europejskiej dotycząca pojazdów wycofanych z eksploatacji (end-of-life vehicles -ELV ) wyznacza cele związane ze wzrostem poziomu recyklingu i działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju. Stena Recycling współpracuje zarówno z Volvo Cars, jak i producentami części samochodowych, aby znaleźć rozwiązania, które odpowiadają lub przewyższają wymagania dyrektywy ELV. Nowe możliwości recyklingu mogą znacznie zmniejszyć ilość odpadów przemysłowych pochodzących z tej branży. 

 

100% RECYKLINGU POJAZDU = ZERO ODPADÓW

W procesie produkcyjnym zapewniamy, że żadne zasoby nie zostaną utracone po drodze. Przyczyniamy się również do rozwoju systemów gospodarowania odpadami w przemyśle, pomagając w sortowaniu i obsłudze odpadów produkcyjnych. Budujemy nową drogę do tworzenia pojazdów nadających się w 100% do recyklingu. It starts here.

 


CZYTAJ WIĘCEJ

Recykling to szansa dla branży produkcyjnej

Nasza wieloletnia współpraca z Volvo Cars pokazuje, jak zmniejszamy ilość odpadów i podnosimy wartość gospodarowania odpadami w branży przemysłowej. Wspólnie zmieniamy biznes na bardziej zrównoważony.

Czytaj więcej

Dzięki wyjątkowej współpracy Volvo będzie odzyskiwać więcej plastiku

Volvo Cars postawiło sobie cel, aby do 2025 roku co najmniej 25% plastiku wykorzystywanego we wszystkich jego samochodach pochodziło z recyklingu. Volvo Cars, producenci podzespołów i Stena Recycling współpracują w ramach nowego projektu finansowanego ze środków szwedzkiej agencji na rzecz innowacji (Vinnova).

Czytaj więcej

Nawet tonę plastiku można odzyskać po właściwym przetworzeniu 5 samochodów

Gdyby zgodnie z przepisami przetworzyć jedynie 5 samochodów, pozwoliłoby to odzyskać prawie tonę tworzyw sztucznych!

Czytaj więcej

Czas przemyśleć plastik

Tworzywa sztuczne to materiał, którego ogólne właściwości kwalifikują go do zrównoważonej produkcji.

Czytaj więcej

Optymalizacja zarządzania odpadami

Oferujemy analizę systemu gospodarowania odpadami z rekomendacją usprawnień.

Czytaj więcej

Branża motoryzacyjna

Recykling pojazdów to wyzwanie. Dzięki specjalistycznym kompetencjom, odpowiednim rozwiązaniom i własnym zakładom przetwarzania możemy w najlepszy sposób zająć się pojazdami i odzyskać zawarte w nich materiały.

Sprawdź

NAPISZ DO NAS

Rejestrując się na dowolnym kanale komunikacji online Grupy Stena Metall wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w sposób opisany tutaj.

Poleć tę stronę