Droga do zero waste w biznesie

Nasza wieloletnia współpraca z Volvo Cars pokazuje, jak zmniejszamy ilość odpadów i podnosimy wartość gospodarowania odpadami w branży przemysłowej. Wspólnie zmieniamy biznes na bardziej zrównoważony.

Stena Recycling i branża produkcyjna

 

BLISKA WSPÓŁPRACA KLUCZEM DO ZRÓWNOWAŻONEGO BIZNESU

Z Volvo Cars pracujemy od wielu lat. Ta współpraca zawsze była dla nas naturalna, ponieważ wierzymy w te same wartości. Dzięki wieloletniemu, wspólnie zdobytemu doświadczeniu wiemy, które działania są skuteczne w organizacji, jak ją dostosowywać do zmian i rozwijać. To pozwala zrozumieć i doświadczać korzyści związanych nie tylko z gospodarowaniem odpadami, jakie tego typu partnerstwo może przynieść firmie działającej w przemyśle wytwórczym.

Nasi partnerzy biznesowi wiedzą, że mogą na nas polegać – na znajomości materiałów, stosowanych procesów oraz wiedzy na temat recyklingu. Stale wspieramy współpracujące z nami firmy we wdrażaniu procesu produkcyjnego, który nie generuje odpadów. Mamy na uwadze jakość materiałów, które odzyskujemy oraz ich wielokrotne, ponowne wprowadzanie do obiegu w stałych ilościach. Poddajemy recyklingowi średnio 76% odpadów produkcyjnych wytwarzanych przez Klienta. Jednak naszym celem jest wsparcie firm w osiągnięciu 100% poziomu recyklingu materiałowego, dbając o zasoby oraz znacząco redukując emisję dwutlenku węgla.

Każdego dnia pomagamy przedsiębiorstwom zarządzać większością odpadów wytwarzanych podczas produkcji. Przynosi to firmom bezpośrednie korzyści finansowe a na rynek trafiają nowe, wysokiej jakości materiały z recyklingu oraz energia z odzysku. Ale nasza praca polega też na optymalizacji systemów gospodarowania odpadami. Dzięki bliskiej współpracy, rozumiemy procesy zachodzące w przedsiębiorstwie i proponujemy rozwiązania logistyczne oraz procedury, które podnoszą efektywność gospodarowania odpadami. Właściwe ustawienie procesu zarządzania zasobami od samego początku to oszczędność czasu, surowców i pieniędzy.

Takie podejście nazwaliśmy  Stena Resource Management. Dzielimy je na 3 fazy:

  1. Analizę sytuacji zastanej
  2. Wyznaczenie wspólnych celów
  3. Plan działań do realizacji tych celów. To odzwierciedlenie pojęcia  „win-win”, sytuacji, w której nie ma przegranych. I pokazanie korzyści, jakie może przynieść współpraca ze Stena Recycling producentowi dowolnego produktu.

 

MĄDRE DZIAŁANIE OD SAMEGO POCZĄTKU

Wykorzystanie naszych rekomendacji od samego początku, czyli od momentu, gdy planowany jest system gospodarowania odpadami, opracowywane procedury recyklingowe, a personel szkolony w zakresie sortowania odpadów, pozwala na wdrożenie najbardziej efektywnych rozwiązań i skuteczną segregację materiałów do przetworzenia. To umożliwia stałe dostarczanie na rynek wielu, doskonałej jakości materiałów pochodzących z recyklingu, w dużych ilościach.

Przez wiele lat tworzyliśmy naszą ofertę, budowaliśmy infrastrukturę i pozyskiwaliśmy najlepszych ludzi, aby dziś być niezawodnym partnerem dla wielkich koncernów przemysłowych i mniejszych producentów w całej Europie.

 

ODZYSKIWANIE DOSKONAŁEJ JAKOŚCI MATERIAŁÓW DZIĘKI UNIKALNEJ TECHNICE

Klienci Stena Recycling korzystają z dziesiątek lat naszego doświadczenia w biznesie oraz najlepszych zakładów, dzięki którym zapewniamy coraz wyższy poziom recyklingu i dostarczamy najwyższej jakości materiały z odzysku.    Na przykład, w zakładzie w Jönköping w południowej Szwecji, stosujemy imponującą technikę ablacji laserowej LIBS1, która umożliwia sortowanie i przetwarzanie aluminium z niewyobrażalną prędkością i precyzją. Metal w dowolnej ilości, jakości i pochodzeniu z każdego źródła, jest przez system błyskawicznie sortowany na dokładne klasy jakości.

To zdecydowanie usprawnia i przyspiesza proces, nie mówiąc o wyjątkowej kontroli jakości i gwarancji czystości gotowego produktu z recyklingu. Dzięki systemowi LIBS możemy produkować aluminium z odzysku, które niczym nie różni się od pierwotnego materiału z rudy. To jedyny stosowany w przemyśle system LIBS na świecie. Jego wyjątkowa szybkość i skuteczność działania, zapewnia nam prawdziwą przewagę konkurencyjną.

Obecnym wyzwaniem rynkowym jest recykling złożonych produktów takich jak pojazdy, piła łańcuchowa czy telewizor, które zawierają różne rodzaje materiałów. Dlatego stworzyliśmy Stena Nordic Recycling Center - najnowocześniejsze centrum recyklingu w Halmstad, gdzie stosujemy sprawdzone techniki recyklingu oraz dopracowaną technologię sortowania i odzysku.

Stena Nordic Recycling Center ma doskonałe osiągnięcia w zakresie recyklingu produktów wycofanych z eksploatacji. Jesteśmy w stanie przetworzyć niemal każdy dostarczony produkt, tworząc nowe, wysokiej jakości materiały albo odzyskując energię z odpadów.  Dzięki zaawansowanym procesom przetwarzania, Stena Nordic Recycling Center zmienia rynek recyklingu.

 

WYŻSZY POZIOM RECYKLINGU, REDUKCJA ODPADÓW I EMISJI

Pomagamy naszym Klientom w budowaniu efektywnych systemów gospodarowania odpadami, tworząc odpowiednie procesy i właściwe procedury. Dzięki temu podnosimy wydajność zakładów, oszczędzamy czas i pieniądze oraz zwiększamy ilość materiałów, które można poddać recyklingowi. Pomagamy także spojrzeć na produkt z innej perspektywy. Dzięki projektowaniu dla recyklingu, wspólnie możemy uzyskać najwyższy wskaźnik recyklingu po zakończeniu cyklu życia produktów, redukując ilość powstałych w procesie produkcyjnym odpadów i ograniczając emisję gazów.

 

WPROWADZANIE ZASOBÓW PONOWNIE DO OBIEGU

Zapotrzebowanie na różne surowce jest zmienne, ale nasi Klienci muszą mieć pewność, że znajdziemy odbiorców na materiał, który przetwarzamy. Dzięki globalnej sieci partnerów, znajdujemy najlepsze dostępne rozwiązania dla wszystkich produktów, dbając o cenne zasoby i wprowadzając wartościowe materiały ponownie do obiegu.

1 spektroskopia emisyjna ze wzbudzeniem laserowym (LIBS - Laser Induced Breakdown Spectroscopy)

 


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zespół ds. recyklingu Volvo

Wraz ze Stena Recycling i innymi partnerami firma Volvo będzie produkować samochody, w taki sposób, aby możliwy był ich całkowity recykling.

Czytaj więcej

Dzięki wyjątkowej współpracy Volvo będzie odzyskiwać więcej plastiku

Volvo Cars postawiło sobie cel, aby do 2025 roku co najmniej 25% plastiku wykorzystywanego we wszystkich jego samochodach pochodziło z recyklingu. Volvo Cars, producenci podzespołów i Stena Recycling współpracują w ramach nowego projektu finansowanego ze środków szwedzkiej agencji na rzecz innowacji (Vinnova).

Czytaj więcej

Czas przemyśleć plastik

Tworzywa sztuczne to materiał, którego ogólne właściwości kwalifikują go do zrównoważonej produkcji.

Czytaj więcej

NAPISZ DO NAS

Rejestrując się na dowolnym kanale komunikacji online Grupy Stena Metall wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w sposób opisany tutaj.

Poleć tę stronę