RE-MADE IN SWEDEN

Razem na rzecz zrównoważonej produkcji

Zrównoważony rozwój to ważny temat dla firmy SKF. Stena Recycling współpracuje z SKF na rzecz osiągnięcia ambitnych celów  w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz  wydajnego recyklingu. Pomagamy  między innymi w znajdowaniu zbytu dla materiałów i w ponownym wprowadzaniu surowców do przemysłu. Wspólnie zamykamy obieg i staramy się, aby produkty nie tylko były Made in Sweden – ale także Re-Made in Sweden!

Kontrola w całym łańcuchu

Odpowiedni dobór surowców, które są niezbędne w produkcji SKF ma duży wpływ na środowisko naturalne.

- W naszej produkcji zużywany rocznie 400 000 ton stali na całym świecie  i każda okazja uniknięcia stosowania surowców pierwotnych jest krokiem we właściwym kierunku – mówi Elisabet Stadler, Manager Environment, Health, Safety and Export Control w SKF w Szwecji.

Wydajny recykling

Stena Recycling odzyskuje dla SKF w Göteborgu około 6000 ton różnych materiałów rocznie.

- Pracujemy wspólnie ze Stena Recycling nad utrzymaniem wysokiego poziomu recyklingu. Obecnie możemy na przykład przy pomocy Stena Recycling odzyskiwać 96% opiłków powstałych podczas szlifowania – opowiada Elisabeth Stadler.

Stena Recycling obsługuje również odpady niebezpieczne. Dużą wartością dla SKF jest to, że nie tylko odzyskujemy materiały, ale także bierzemy odpowiedzialność za  ich transport w sposób właściwy i zgodny z prawem. Firma SKF wie dokąd trafiają odpady, gdyż oferujemy pełną możliwość identyfikacji pochodzenia.

 

POMAGAMY PAŃSTWU POPRZEZ:

Analizę  – postępowania z odpadami, potrzeb i wyzwań.

Szkolenia – dotyczące prawidłowego sortowania, różnych aspektów ochrony środowiska, bezpieczeństwa oraz interpretacji przepisów prawa.

Doskonalenie – optymalizowanie postępowania z odpadami, dostarczanie danych statystycznych dotyczących recyklingu oraz identyfikowanie nowych i lepszych rozwiązań.

Nasze usługi dla branży produkcyjnej

Wspólnie tworzymy rozwiązania recyklingowe dla firm, bez względu na to jakiego rodzaju odpadów dotyczą. Gwarantujemy wydajną, bezpieczną obsługę i recykling materiałów. To korzystna opcja dla środowiska, która jednocześnie pozwala klientowi skoncentrować się na swojej podstawowej działalności.

Zarządzanie odpadami

Pomagamy Państwu w znalezieniu właściwego rozwiązania dla sortowania, gromadzenia, transportu i zagospodarowania odpadów powstających w Państwa firmie.

Czytaj więcej

Wspólnie zamknijmy obieg

Gospodarka cyrkularna oferuje nowe możliwości dając przemysłowi nadzieję na przyszłość.

Czytaj więcej

ODKRYJ UKRYTĄ WARTOŚĆ

Wielu z naszych Klientów jest zaskoczonych, że coś, co wydawało się nieznaczącym i być może kosztownym odpadem może mieć realną wartość.

Czytaj więcej
Poleć tę stronę