Świadomość ułatwia osiąganie celów
Aby poprawić wyniki recyklingu i osiągnąć wyznaczone cele, wymagane jest zaangażowanie pracowników oraz zapewnienie im odpowiednich narzędzi i warunków do pracy. Duże znaczenie dla prawidłowego segregowania u źródła oraz zarządzania mogącymi się pojawić zagrożeniami ma szkolenie personelu. Istnieje także możliwość wyznaczania jasnych celów dotyczących poziomu i przekazywania kwalifikacji oraz wykorzystania liczby ukończonych szkoleń jako celu samego w sobie.
Zwiększone możliwości recyklingu
Dwa kolejne, nieco bardziej zaawansowane cele, dotyczą możliwości recyklingu własnego produktu i ilości (proporcji) materiałów pochodzących z recyklingu w produkcie. Pierwszy cel opisuje wartość procentową produktu, jaką można poddać recyklingowi. Drugi cel opisuje proporcje wykorzystanych materiałów pochodzących z recyklingu i może dotyczyć zarówno opakowania, jak i produktu.
Lepsza gospodarka, bardziej zrównoważony rozwój
Wyznaczanie celów w firmie zapewnia jej przejrzystość w oczach pracowników, ale także klientów i konsumentów. Pokazuje, że poważnie traktujemy postępowanie z materiałami. Ostatecznie wspiera to efektywną działalność, tworząc jednocześnie korzyści dla środowiska. Te cele są też stosunkowo łatwe do wyznaczenia, ponieważ istnieją dobre rozwiązania techniczne do monitorowania rozwoju gospodarowania odpadami na przestrzeni czasu. Zacznij stosować mierzalne cele — to proste metody umożliwiające lepsze gospodarowanie odpadami i wytyczenie wyraźnego kierunku, w którym firma chce podążać.
POBIERZ PREZENTACJĘ