Wspólnie zamknijmy obieg

Gospodarka cyrkularna oferuje nowe możliwości dając przemysłowi nadzieję na przyszłość. Stena Recycling to partner, który tworzy wartość na każdym etapie łańcucha zarządzania odpadami – od projektowania produktu, po recykling i ponowne dostarczenie materiałów do przemysłu i społeczeństwa. Wspólnie zamknijmy obieg.

Dziś, gdy świat zmierza w  kierunku  gospodarki o obiegu zamkniętym, recykling i projektowanie dla recyklingu odgrywają kluczową rolę. Mamy duże możliwości wykorzystania innowacji i nowoczesnej, zaawansowanej technologii, tak  aby obsługiwać wszelkie rodzaje odpadów i z chęcią rozpoczniemy współpracę z Państwa firmą.

Pozwól materiałom żyć dalej

Stena Recycling pracuje głównie nad trzema elementami gospodarki o obiegu zamkniętym: recyklingiem, projektowaniem dla recyklingu oraz usługami w obszarze optymalizacji zasobów. Dzięki recyklingowi, ponownie wprowadzamy materiały  do obiegu w bardzo efektywny sposób – na tyle efektywny, że możemy poddać  recyklingowi aż 95% zużytego samochodu!  
Nasze zaawansowane procesy recyklingowe umożliwiają nam podniesienie stopnia odzysku, otrzymywanie czystszych materiałów i pozwalają zaspokoić popyt w kolejnych ogniwach łańcucha wartości.

Odzyskujemy surowce z 200 000 samochodów rocznie. To oznacza, że wprowadzamy ponownie do obiegu 153 000 ton materiału i zapobiegamy emisji 346 500 ton dwutlenku węgla (w porównaniu do emisji związanej z wykorzystywaniem surowców pierwotnych) – mówi Johan Tegbring, Kierownik Produkcji w Stena Recycling AB. 

Zamykanie obiegu

Dla nas, osób, które na co dzień zajmują się recyklingiem, ważne jest, aby móc optymalizować proces recyklingu produktu, który  zakończył już  swój okres eksploatacji. Nasza usługa „Projektowanie dla recyklingu” pomaga osobom odpowiedzialnym za projektowanie produktów uwzględniać  możliwości recyklingowe  już w początkowym etapie jego powstawania. Dla Stena nic nie jest odpadem – wszystko jest zasobem, który można wielokrotnie wykorzystywać.

Pomagamy Państwu poprzez:

Analizę systemu gospodarki odpadami -  inwentaryzację rodzajów odpadów generowanych w firmie, sposobów ich zagospodarowania oraz potrzeb i wyzwań przedsiębiorstwa wraz z rekomendacjami i projektem możliwych rozwiązań logistycznych.

Usługi dopasowane do potrzeb -  od projektowania systemów gospodarki odpadowej, przez  kontenery i pojemniki, odbiór, transport i recykling po outsourcing personelu, monitoring, raportowanie, doradztwo i szkolenia.

Doskonalenie - optymalizowanie postępowania z odpadami, oferowanie statystyk dotyczących recyklingu oraz identyfikację nowych i lepszych rozwiązań.

 

Wspólnie zamknijmy obieg!

 

Zarządzanie odpadami

Pomagamy Państwu w znalezieniu właściwego rozwiązania dla sortowania, gromadzenia, transportu i zagospodarowania odpadów powstających w Państwa firmie.

Czytaj więcej

ODKRYJ UKRYTĄ WARTOŚĆ

Wielu z naszych Klientów jest zaskoczonych, że coś, co wydawało się nieznaczącym i być może kosztownym odpadem może mieć realną wartość.

Czytaj więcej

 

Poleć tę stronę

Rejestrując się na dowolnym kanale komunikacji online Grupy Stena Metall wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w sposób opisany tutaj.