Optymalizacja zarządzania odpadami

firmy recyklingowe

Prawidłowo działający system gospodarowania odpadami to złożony proces, w którym bierze się pod uwagę w szczególności: ergonomię pracy, logistykę wewnętrzną i zewnętrzną, bezpieczeństwo, prawidłowe sortowanie u źródła i wiele innych kwestii mających na celu zwiększenie korzyści finansowych i środowiskowych przedsiębiorstwa.

Celem optymalizacji jest przedstawienie propozycji najbardziej efektywnego systemu gospodarowania odpadami w Państwa firmie. Na podstawie odpowiedniej analizy formułowana jest propozycja dostosowana pod każdym względem do potrzeb danej lokalizacji. Przygotowując projekt optymalizacji systemu  eksperci Stena Recycling analizują zarówno obszary produkcji jak i miejsca magazynowania odpadów oraz możliwości logistyki wewnętrznej i zewnętrznej.

Korzyści wynikające z przeprowadzenia audytu:

 • Analiza produkowanych odpadów oraz propozycja ich efektywniejszego zagospodarowania.

 • Indywidualna, dopasowana do lokalizacji propozycja optymalizacji logistyki wewnętrznej i zewnętrznej związanej z gospodarką odpadami.

 • Poprawienie ergonomii pracy osób na stanowiskach stykających się z odpadami.

 • Poprawienie bezpieczeństwa procesów związanych z gospodarowaniem odpadami.

 • Propozycja pojemników i kontenerów dostosowana do Państwa potrzeb.

Żeby system gospodarki odpadami przynosił jak najwięcej korzyści zarówno finansowych, jak i środowiskowych potrzebna jest jego dokładna analiza.  Składa się ona z kilku etapów. Pierwszym z nich jest audyt u Państwa w przedsiębiorstwie, aby lepiej poznać technologię, generowane frakcje odpadów oraz sam budynek i miejsca magazynowania odpadów.

Po zebraniu wszystkich informacji są one analizowane przez zespół Stena Resource Management po czym tworzona jest indywidualna, dopasowana do konkretnej lokalizacji propozycja usprawnień w zakresie gospodarki odpadami.

Analizujemy możliwości bardziej efektywnego zagospodarowania odpadów np. poprzez odpowiedni podział frakcji. Proponujemy kontenery i pojemniki, które najlepiej sprawdzą się w Państwa firmie. Często też projektujemy indywidualne pojemniki tylko dla Państwa, tak aby maksymalnie odpowiadały na potrzeby oraz dbały o jakość odbieranych materiałów.

Przyglądamy się również możliwości optymalizacji pracy osób zatrudnionych w obszarach stykających się z odpadami i proponujemy rozwiązania ułatwiające im poprawne sortowanie, poprawiające ich ergonomię pracy oraz bezpieczeństwo.

Dlaczego warto wybrać usługę Stena Recycling?

 • Indywidualna oferta, dostosowana do Państwa lokalizacji.

 • Projekt rozwiązań wrysowany w Państwa fabrykę i przedstawiony w formie makiety 3D, tak aby jak najdokładniej zaprezentować proponowane rozwiązania.

 • Propozycja pojemników i kontenerów zaprojektowanych indywidualnie pod Państwa potrzeby.

 • Analiza logistyki wewnętrznej uwzględniająca układ i możliwości powierzchniowe konkretnych lokalizacji.

 • Audyt procesów pod względem wydajności energetycznej i ergonomicznej.

 • Nacisk na rozwiązania przybliżające firmę do idei gospodarki obiegu zamkniętego.

 • Zwracanie szczególnej uwagi na efektywności oraz bezpieczeństwo proponowanych rozwiązań.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani usługą optymalizacji zarządzania odpadami zachęcamy do kontaktu przez formularz kontaktowy znajdujący się po prawej stronie!

Zapraszamy też do pobrania karty usług.

 


Poleć tę stronę

Zaufaj naszym ekspertom:

Rejestrując się na dowolnym kanale komunikacji online Grupy Stena Metall wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w sposób opisany tutaj.