Projektowanie dla recyklingu

Dzieląc się naszą wiedzą na temat materiałów i recyklingu pomagamy specjalistom ds. rozwoju produktu w firmie Klienta projektować produkty, które nadają się do przetwarzania.

Już na etapie projektowania można stworzyć produkt o wysokim stopniu odzysku. Mówi się nawet, że 80% wpływu na środowisko danego produktu rozstrzyga się już na etapie projektowania. Dzieląc się naszą wiedzą na temat materiałów i przetwarzania pomagamy specjalistom ds. rozwoju produktu w firmie Klienta projektować produkty, które nadają się do recyklingu w rzeczywistości, a nie tylko w teorii. Nasi Klienci mają również pełen obraz tego, co się dzieje z produktami po ich zużyciu, jak są obsługiwane i ile materiałów można obecnie poddać recyklingowi.

OFERUJEMY DORADZTWO W ZAKRESIE TWORZENIA PRODUKTU POD KĄTEM JEGO RECYKLINGU:

  • Projektowanie dla recyklingu ma na celu uzyskanie możliwie najwyższego wskaźnika recyklingu po zakończeniu pierwszego cyklu życia produktów, uwzględniając przetwarzanie materiałów w sposób bezpieczny i przejazny środowisku.
  • Produkt zostaje poddany analizie, która obejmuje surowce z jakich jest lub będzie wykonany, sposób ich wykorzystania, możliwości późniejszego oddzielenia od siebie materiałów oraz ich dalszego recyklingu.
  • Po przeprowadzonej analizie wskazywane są możliwe ulepszenia, których zastosowanie przekłada się nie tylko na wzrost możliwości recyklingu, ale również na efekt biznesowy.
  • Poleć tę stronę