Podręcznik sortowania odpadów

Podręcznik Sortowania Odpadów

Dobre i czytelne oznakowanie ułatwia prawidłową segregację. Dbamy, aby odpady były zagospodarowywane we właściwy sposób i aby Klient miał zagwarantowany prosty system gromadzenia i sortowania odpadów, z tablicami i naklejkami na wszystkich pojemnikach na odpady, zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz.

PODRĘCZNIK SORTOWANIA ODPADÓW

Kluczem do zwiększenia poziomu recyklingu odpadów jest prawidłowe sortowanie u źródła. Niezbędna do tego jest jednak świadomość ekologiczna oraz wiedza na temat tego jak segregować odpady, czyli do jakiego pojemnika czy worka wrzucić poszczególny odpad powstający w przedsiębiorstwie. Dlatego właśnie stworzyliśmy „Podręcznik prawidłowego sortowania odpadów, który opisuje wszystkie frakcje w Państwa firmie i pozwala w prosty sposób przyporządkować je do poszczególnej grupy odpadów.

Czym jest Podręcznik prawidłowego sortowania odpadów?

Jest to opracowany dokument, który zawiera wszystkie frakcje odpadów produkowanych w firmie. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze podział na poszczególne grupy jest wystarczający. Często wyrzucamy zużyte przedmioty lub materiały, które ze względu na ich specyfikę, np. zabrudzenie daną substancją, trudno sklasyfikować. Dlatego też w naszym podręczniku wyjaśniamy co wrzucać, a co nie powinno się znaleźć w danym kontenerze. Dodatkowo dokument ten zawiera ciekawostki dotyczące poszczególnych frakcji, opisujące potrzebę recyklingu danego materiału.

Jakie korzyści daje firmie podręcznik prawidłowego sortowania odpadów?

Poprzez podniesienie wiedzy na temat segregacji poszczególnych rodzajów odpadów produkowanych w przedsiębiorstwie zwiększymy poziom recyklingu materiałów. Ma to istotne znaczenie z punktu widzenia hierarchii sposobów postępowania z odpadami. Pozwala to również na zmniejszenie ilości odpadów zmieszanych, reklamacji zabrudzonych materiałów, co bezpośrednio przełoży się na korzyści finansowe firmy. Dzięki naszemu podręcznikowi gospodarowanie odpadami będzie tak proste i bezpieczne, jak to tylko możliwe.

Edukacja pracowników w zakresie ekologii przyczynia się również do poszerzania świadomości na tematy związane z gospodarką odpadami, co wiąże się ze wzmocnieniem działań CSR w firmie. Lepsza znajomość zadań oraz pewność, że wykonuje się je prawidłowo zwiększa również komfort pracowników oraz wzmacnia wizerunek firmy.

Edukacja ekologiczna – zakres usługi

Oprócz Podręcznika prawidłowego sortowania odpadów, który jest swoistym kompendium wiedzy, oferujemy również oznaczenia na kontenery i pojemniki do sortowania odpadów oraz tablice opisujące co wrzucać a co nie powinno znaleźć się w danych frakcjach. Dodatkowo zwracamy uwagę na oznaczanie możliwego niebezpieczeństwa związanego z danymi grupami.

W naszej ofercie znajdują się  również szkolenia z segregacji odpadów.W czasie takich spotkań opowiadamy pracownikom firm produkcyjnych o tym czym jest zrównoważony rozwój, co daje nam obieg zamknięty materiałów. Pokazujemy również na czym polega recykling i jaką drogę przechodzą odpady, aby dostać nowe życie w kolejnym produkcie. Dodatkowo opowiadamy o wyzwaniach w gospodarce odpadami, zwracamy uwagę na problematyczne sytuacje i tłumaczymy jak poprawnie powinno się klasyfikować materiały, oznaczać kontenery, pojemniki do sortowania odpadów i inne opakowania, w których zawarte są poszczególne frakcje.

Oferujemy również szkolenia: środowiskowe, z transportu odpadów niebezpiecznych oraz z klasyfikacji odpadów niebezpiecznych.

Nasze materiały edukacyjne wyróżnia:

  • dostosowanie do potrzeb – każdy materiał jest konsultowany oraz z pomocą doradców klienta dopasowywany do wyzwań jakie występują w firmach,
  • duży nacisk na bezpieczeństwo –  szczególną uwagę przykładamy do kwestii bezpieczeństwa, dlatego też w czasie naszych szkoleń omawiamy kwestie z tym związane i pokazujemy ewentualne zagrożenia związane z nieprawidłowym gospodarowaniem odpadami - dzięki temu możemy się dzielić naszym doświadczeniem zdobytym w czasie realizacji naszej wizji Stena bez wypadków [VZ1],
  • zwiększenie poziomu recyklingu – dzięki przeprowadzeniu naszych audytów, poprzez podział na frakcje, maksymalizujemy możliwość recyklingu i odzysku odpadów. Jednak bez prawidłowego sortowania u źródła jest to utrudnione. Dzięki naszej ofercie edukacyjnej pomagamy osiągnąć założone cele,
  • Doświadczenie w ekoedukacji – już od wielu lat edukujemy pracowników  naszych Klientów oraz społeczeństwo pod kątem prawidłowej segregacji oraz recyklingu, skupiamy się również na promowaniu idei Gospodarki o Obiegu Zamkniętym - właśnie w celu dzielenia się wiedzą zorganizowaliśmy Konkurs Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Aby pozyskać więcej informacji dotyczących Podręcznika Sortowania Odpadów, prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego znajdującego się po prawej stronie, bądź kontakt z jednym z naszych oddziałów.

Zobacz przykład podręcznika

Poleć tę stronę

Rejestrując się na dowolnym kanale komunikacji online Grupy Stena Metall wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w sposób opisany tutaj.