Recykling folii LDPE

przycięte_ldpe_CompQual80.jpg

W związku z ciągłym rozwojem biznesu e-commerce i innych segmentów, wzrasta zapotrzebowanie na folię opakowaniową. Posiadamy wyspecjalizowaną linię do recyklingu folii LDPE, dzięki której przetwarzamy do 15 tysięcy ton tego materiału. Dzięki temu wraz z Klientami zamykamy obieg folii i pomagamy środowisku.

RECYKLING FOLII LDPE – MATERIAŁY OPAKOWANIOWE W OBIEGU

Folia LDPE (Low Density Polyethylene) jest to miękkie tworzywo, które powszechnie wykorzystuje się w wielu branżach – między innymi w branży handlowej, transportowej czy spożywczej. Używana jest między innymi do produkcji worków, czy materiałów opakowaniowych, ale sprawdza się również jako materiał zabezpieczający duże partie towarów składowane na drewnianych paletach. W naszym zakładzie we Wschowie, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii tego rodzaju materiał poddajemy recyklingowi. W wyniku procesu przetwarzania powstaje wysokiej jakości granulat, który jest wykorzystywany przez producentów do wytwarzania nowych produktów. Tym samym, zawracamy materiał do obiegu i ograniczamy zużycie surowców naturalnych. Nasza linia pozwala na recykling około 15 tysięcy ton folii opakowaniowej rocznie. Materiał do instalacji pozyskujemy od Klientów z całej Polski. Jest to głównie odpad powstający w procesach rozpakowywania produktów, podzespołów oraz części, które są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa w produkcji.

JAK WYGLĄDA PROCES PRZETWARZANIA FOLII LDPE?

SORTOWANIE

Dostarczony do instalacji materiał w postaci belek jest sprawdzany przez naszych pracowników, aby pozbyć się drutów, które zabezpieczały bele w trakcie transportu oraz zanieczyszczeń w postaci wtrąceń folii kolor, stretch.

ROZDRABNIANIE

Poprzez podajnik transmisyjny folia LDPE jest dostarczana do rozdrabniaczy, które strzępią ją na drobne płatki. Rozdrabnianie folii ma na celu umożliwienie dokładnego jej umycia oraz przygotowania do procesu wytłaczania.

MYCIE I SUSZENIE

Na tym etapie folia jest myta w celu usunięcie wszelkich zanieczyszczeń takich jak piasek czy kurz, a następnie suszona w sposób mechaniczny.

WYTŁACZANIE

Dostarczona do wytłaczarki, odpowiednio przygotowana i czysta folia poddawana jest procesowi termicznego formowania strugi. Dla jakości produktu finalnego ważne jest, aby struga ta pozbawiona była jakichkolwiek wtrąceń, wilgoci i pęcherzyków powietrza.

GRANULACJA

Struga LDPE podawana jest na granulator. Maszyna ta formuje tzw. granulki (kapsułki) z folii opakowaniowej odpowiedniej czystości, gęstości i rozciągliwości.

BADANIE JAKOŚCI

Otrzymany materiał analizowany jest pod kątem jakości i parametrów przez naszych ekspertów. Weryfikowane są między innymi elastyczność przy rozciąganiu czy naprężenie zrywające.

PRODUKT Z ODPADU

Produktem końcowym tego procesu jest skondensowany surowiec PE (granulat), uformowany w postać granulek, które pozwalają w bardzo łatwy sposób dozować surowiec do produkcji nowych wyrobów na przykład foliowych worków. Postać granulek umożliwia utrzymanie stałego składu fizykochemicznego i co najważniejsze pozwala na ponowny recykling produktów wykonanych z tego rodzaju surowca wtórnego.

CERTYFIKOWANY DOSTAWCA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI REGRANULATU 

Wykorzystanie regranulatu pochodzącego z recyklingu folii opakowaniowej do wytwarzania nowych produktów jest doskonałym sposobem, aby Państwa firma stała się częścią gospodarki o obiegu zamkniętym. 

Posiadamy certyfikat EuCertPlast, który stanowi potwierdzenie produkcji recyklatu zgodnej z najwyższymi europejskimi standardami procesu recyklingu tworzyw sztucznych i zasad zrównoważonego rozwoju.  Oferujemy pełną przejrzystość procesów, stabilne dostawy i stałą, wysoką jakość regranulatu LDPE, powstającego w procesie recyklingu odpadu transparentnej folii poużytkowej.  Wysoka jakość naszego materiału jest gwarancją możliwości wykorzystania go w wielu Państwa produktach. 

Nasz granulat produkowany jest w kontrolowanym procesie, który obejmuje regularny monitoring cech fizycznych za pomocą metod badań zgodnych z ISO- 1133 oraz ISO 527-3. Specyfikacja techniczna regranulatu dostępna jest pod linkiem

Dzięki naszemu doświadczeniu w zarządzaniu odpadami, recyklingu i budowaniu cyrkularnych partnerstw możemy pomóc Państwu w projektowaniu zrównoważonych produktów.  

Czy wiesz, że…

Zastosowana w procesie woda do procesów mycia oraz flotacji, poddawana jest czyszczeniu i powraca w obiegu zamkniętym do ponownego użycia w naszych procesach technologicznych?

JAKIE SĄ KORZYŚCI Z RECYKLINGU FOLII LDPE?

Dzięki naszej usłudze recyklingu folii LDPE mogą Państwo zadbać o zamknięty obieg folii opakowaniowej, poprzez jej odzyskanie, recykling i przetworzenie w nowy produkt. Współpracując w tym zakresie realnie wspólnie pomagamy środowisku i działamy na rzecz zrównoważonej przyszłości. Mniejsze wykorzystanie surowców nieodnawialnych – w tym przypadku ropy, z której utworzona jest folia – przyczynia się do ratowania otaczającego nas świata.

Od 1.02.2022 roku nasza Instalacja do regranulacji LDPE posiada numer BDO: 0028/000000969. 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Serdecznie zachęcamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące:  

  • przetwarzania folii,  
  • oferty zakupu regranulatu, 
  • projektów zamykających obieg folii opakowaniowej.  

Prosimy o kontakt telefoniczny: 604 500 430 lub mailowy Anna.Lisiak@stenarecycling.com 

Jesteś zainteresowany wykorzystaniem regranulatu w swojej produkcji?

Wypełnij formularz kontaktowy a my skontaktujemy się z Tobą.

Rejestrując się na dowolnym kanale komunikacji online Grupy Stena Metall wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w sposób opisany tutaj.

CZYTAJ WIĘCEJ

Historia “eko logicznych doniczek”

Castorama, Deko Eko oraz Stena Recycling wspólnie zamykają obieg odpadów opakowaniowych. Folia LDPE została wykorzystana w produkcji doniczek, które trafiają w ręce konsumentów.

Czytaj więcej

Od odpadów do zasobów - recykling folii LDPE

Chcesz wiedzieć jak zmieniamy tworzywa w nowy materiał? W Stena Nordic Recycling Center w Halmstad przetwarzamy folię z tworzyw sztucznych w regranulat, który można ponownie wykorzystać do produkcji folii.

Czytaj więcej

Wyzwania i szanse tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu

Tworzywa sztuczne są niewykorzystanym źródłem wartości w przemyśle wytwórczym - wciąż ich recykling jest znacznie mniejszy niż w przypadku innych materiałów.

Czytaj więcej
Poleć tę stronę