KOKO WORLD

cloths-gd1c2574c4_1920_CompQual80.jpg

MODA NA GOSPODARKĘ CYRKULARNĄ


Lider gospodarki cyrkularnej -

KOKO World

Branża modowa stanowi jedno z większych zagrożeń dla środowiska naturalnego. KOKOworld
z projektem „Moda na gospodarkę cyrkularną” na jejtle chce się wyróżniać nie tylko oryginalnymi projektami, wyjątkowymi wzorami, ale przede wszystkim sposobem w jaki pracuje. Dlatego od samego początku istnienia KOKOworld jednym z filarów obok idei sprawiedliwego handlu, który stawia na uczciwe zachowania w relacjach handlowych, jest dbałość o środowisko.

Podejmując wszystkie decyzje zarówno na etapie projektowania, kupowania materiałów, szycia gotowych ubrań, jak i dostarczania ich do klientów, KOKOworld ma na uwadze zasady sprawiedliwego handlu jak i środowisko naturalne. Dlatego na każdym etapie stawia na recykling, upcykling oraz eko-materiały.

Dokłada wszelkich starań, aby:

  • szyć z materiałów przyjaznych środowisku, takich jak lyocell czy poliester wykonany z włókien powstały z przetworzonych butelek plastikowych
  • tworzy produkty uniwersalne, dobre jakościowo,
  • stara się wykorzystać każdy skrawek materiału

To wszystko składa się na dość innowacyjne jak na branże modową podejście by zamiast szyć więcej, szyć mniej. I jawnie namawia swoich klientów, żeby kupowali mniej.

Przede wszystkim KOKOworld chce kontynuować działania zgodne ze swoją filozofią, nieustannie poszukiwać przyjaznych środowisku materiałów – jest w procesie zamawiania materiałów wykonanych z włókiem z przerobionego plastiku wyłowionego z dna oceanów. Jednym z jej projektów na 2019 rok jest całkowity recykling opakowań, w jakich wysyła swoje produkty tak, aby
w przypadku zwrotu mogli je wykorzystywać ponownie.

 
Poleć tę stronę