Nowy Styl

nowystyl3_CompQual80.JPG

Usługi na plus (gospodarka cyrkularna)

Wyróżnienie: Nowy Styl sp. z o.o.

Badge-Black_ny2019_stenasans_CompQual80.jpg


Opisana praktyka została wyróżniona w III edycji konkursu Stena Circular Economy Award, w kategorii "Przedsiębiorstwa - praktyka". 

Nowy Styl sp. z o.o. to europejski lider kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej. Dostarcza usługę wyposażenia wnętrz w oparciu o analizę specyfiki i potrzeb klienta, efektywności, organizacji pracy, ergonomii i akustyki.

Wyróżnione w konkursie rozwiązanie bazuje na maksymalnym wydłużeniu cyklu życia produktu, zmniejszeniu ilości wykorzystywanych surowców i generowanych odpadów. Klient, który zdecyduje się na współprace ze Spółką otrzymuje nie tylko wybrane produkty, ale również usługi dodatkowe:

  • konserwację mebli,
  • redystrybucję niewykorzystywanych elementów,
  • naprawę,
  • modyfikację przeznaczenia przedmiotu oraz przetwarzanie nienadających się do dalszego użytkowania mebli.

Ponadto firma wprowadziła na rynek krzesła linii Xilium, które niemal w całości nadają się do recyklingu.

Istotnym wyzwaniem, z którym mierzą się firmy zmieniające siedziby lub odnawiające biura, jest utylizacja lub zagospodarowania starych mebli. Mając na uwadze obecny stan środowiska firma Nowy Styl podeszła do tematu holistycznie i dostosowała swoje usługi do zasad gospodarki cyrkularnej, tym samym odpowiadając na potrzeby klientów.

Dla producenta mebli, niewątpliwym wyzwaniem była konieczność świadczenia usług zupełnie innych, niż jedynie wyprodukowanie i dostarczenie wyposażenia. W odpowiedzi

Spółka stworzyła odpowiednie procedury i podjęła współpracę z firmami specjalizującymi się wymaganych dziedzinach.

Dzięki swoim działaniom firma:

  • zmniejsza ilość starych mebli, które trafiają na składowisko;
  • daje nowym przedmiotom drugie życie poprzez naprawę, konserwację oraz redystrybucje niewykorzystanych elementów;
  • wdraża model projektowania dla środowiska poprzez stworzenie krzesła prawie w 100% poddającego się recyklingowi.

Jednym z istotnych elementów wdrażania gospodarki obiegu zamkniętego jest łatwa konfiguracja i możliwości wymiany komponentów. Mając to na uwadze Spółka Nowy Styl stworzyła produkt z myślą o maksymalnym wydłużeniu czasu użytkowania oraz jego powtórnym przetworzeniu. Tak postała linia Xilium. Po raz pierwszy przy projektowaniu krzesła tak szczegółowo przeanalizowana została struktura, pochodzenie i możliwości recyklingu wszystkich materiałów. Około 96% z nich nadaje się do recyklingu. Ponadto, większość komponentów Xilium można w łatwy sposób zmodyfikować, z czego ponad połowa nadaje się do samodzielnej wymiany z użyciem prostych narzędzi i instrukcji wymiany komponentów. W ten sposób klient nie tylko przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów, ale może także zaoszczędzić pieniądze. Xilium zostało zaprojektowane tak, aby mogło służyć użytkownikowi przez długi czas - produkty z tej serii objęte są pięcioletnią gwarancją.

Oprócz tego, że Nowy Styl zamierza dalej oferować opisane usługi zamierza również współpracować z firmami krajowymi i lokalnymi, aby tworzyć nowe miejsca zatrudnienia.

Projekt zakłada ciągłe, konsekwentne i przemyślane podejście do wdrożenia zasad gospodarki cyrkularnej. Ważną kwestią jest zniwelowanie wpływu, jaki firma wywiera na środowisko poprzez swoje działania.

 

 
Poleć tę stronę