Karolina Wodnicka

creased-crinkled-crumpled-crumpled-paper-479444 (1)_CompQual80.jpg

Opakowanie na kanapkę

Wyróżnienie: Karolina Wodnicka - Akademii Sztuki w Szczecinie


Głównym założeniem ekologicznego opakowania na kanapkę jest przejście z klasycznego plastikowego, nieprzyjaznego środowisku opakowania, na pudełko organiczne, papierowe zawierające nasiona roślin. Z pudełka po posadzeniu w ziemi wyrastają rośliny. Opakowanie zostało zaprojektowane tak, że nie potrzebuje kleju, a ilość wymaganego do jego stworzenia materiału została zminimalizowana.  

Podczas produkcji papieru do pulpy dodawane są nasiona, zmieniając każde opakowanie w potencjalną sadzonkę. Dzięki temu pudełko, zachowując stuprocentową funkcjonalność, w bardzo prosty sposób może zyskać drugie, ekologiczne życie. Niezależnie od tego, czy zostanie ono wyrzucone na trawnik, czy zdecydujemy się na „posadzenie” go w domu. Wszystko, co należy zrobić, to zwilżyć kartę i poczekać kilka dni aż nasiona zaczną kiełkować. Po posadzeniu w ziemi możemy stworzyć unikalny ogródek ziołowy lub kwiatowy.

paulina_wielec_CompQual80.JPG

Papier z dodatkiem nasion to świetny materiał na przeróżne produkty ekologiczne. Opakowania na kanapki to tylko jeden z wielu pomysłów na wykorzystanie tego nowatorskiego półproduktu. Potencjalnych zastosowań jest bardzo wiele, a każde z nich ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

 

Poleć tę stronę