Małgorzata Rozmus

shelf-g830529877_1920_CompQual80.jpg

KOpudełka


Wyróżnienie: Małgorzata Rozmus

KOpudelko to projekt oparty na aspekcie transportu żywności, który pozwala zamawiać jedzenie na wynos bez wyrzucania śmieci.

 Projekt zawiera:

  • pojemnik na żywność wielokrotnego użytku,
  • system do śledzenia, zbierania, czyszczenia pojemnika,
  • możliwość jego ponownego użycia.

System KOpudelko wynajmuje klientom pojemniki wielokrotnego użytku bez konieczności płacenia depozytu dzięki profilowi użytkownika opartemu na karcie kredytowej. Po posiłku klient zwraca pojemnik do jednego z punktów zbiórki w mieście. Stamtąd używane pojemniki są transportowane do centrum czyszczenia, gdzie są myte i przygotowywane do dalszego użycia. Gotowe do użycia pojemniki są transportowane do restauracji partnerskich. System może być wdrożony przez istniejącą platformę, aby zamówić jedzenie online lub być samą platformą spożywczą. Projekt jest objaśniony na przykładzie pudełka do burgerów, ale można go rozszerzyć na pudełka do pizzy, pełne pojemniki na posiłki, kubki do kawy na wynos.

Zmniejszenie ilości odpadów z jednorazowych opakowań żywności to duże wyzwanie, wskazane m.in. przez Parlament Europejski jesienią 2018 r. Projekt KOpudełek odpowiada na ten problem przedstawiając gotowe rozwiązanie.

Poleć tę stronę