WYRÓŻNIENIE

allegro_CompQual80.png

OPAKOWANIE DOBRE Z NATURY

ALLEGRO.PL


Allegro.pl – jako wiodąca platforma zakupów online – postawiło sobie za cel redukcję liczby odpadów generowanych przy realizacji transakcji i wprowadziło do obiegu ponad 571 000 eko opakowań i 458 000 eko wypełniaczy. Opakowania dobre z natury pochodzą w 100% z recyklingu i posiadają certyfikat FSC, potwierdzający pochodzenie surowców wykorzystanych do produkcji oraz możliwość ponownego ich przetworzenia. Projektowi towarzyszyły także działania edukacyjne podnoszące świadomość ekologiczną oraz przekonujące kupujących i sprzedających do zmiany przyzwyczajeń.

Allegro chce działać w sposób zrównoważony i w taki sposób rozwijać swoje operacje. Za cel stawia sobie redukcję emisji CO2 – przystępując do inicjatywy Science Based Targets (SBTi), a także redukcję liczby odpadów generowanych przy zakupach online. Chce aktywnie promować ideę 3R: reduce, reuse and recycle a także upcyklingu.

W Strategii CSR & zrównoważonego rozwoju na lata 2020-2023 Allegro kładzie nacisk na tematy związane z odpowiadaniem na wyzwania środowiskowe, w tym ograniczone zasoby i stan środowiska naturalnego. Misją firmy jest wspieranie klientów i sprzedawców w zrównoważonym rozwoju, chęć pomagania im w codziennych, zrównoważonych zakupach oraz oferowanie wsparcie w rozwijaniu sprzedaży z odpowiedzialnością za środowisko. Allegro chce dostarczać zarówno sprzedającym, jak i kupującym wiedzę i narzędzia do wprowadzenia do ich łańcuchów wartości zasad gospodarki o obiegu zamkniętym.

W kwietniu 2021 roku Allegro wprowadziło na platformie ofertę przyjaznych środowisku opakowań pochodzących w 100% z recyklingu z certyfikatem FSC w ramach własnego sklepu Allegro oraz w usłudze dla sprzedających – One Fulfillment by Allegro, a także sprzedaż tych opakowań na platformie Allegro.pl, bez marży, w atrakcyjnych cenach.

Opakowania i wypełniacze stworzone są z materiałów z recyklingu, nadających się do ponownego przetworzenia. Tam, gdzie to możliwe przy opakowaniach zastosowano dno automatyczne, które w znacznym stopniu ogranicza konieczność stosowania taśm. Opakowania zostały również zaprojektowane w ten sposób, aby ograniczyć odpad technologiczny już na linii u producenta, maksymalnie wykorzystując powierzchnię tektury. Dodatkowo edukujemy sprzedających i klientów w jaki sposób nadać drugie życie naszym opakowaniom.

Allegro jednocześnie prowadzi liczne działania dla sprzedawców podnoszące świadomość ekologiczną i dające praktyczne wskazówki, jak być bardziej eko, m.in. w ramach otwartej platformy e-learningowej Akademia Allegro, gdzie znajdują się bezpłatne webinary i kursy na temat pakowania zero waste i tego jak być eko sprzedawcą.

 

Poleć tę stronę