Aktualności i Informacje prasowe

Informacje prasowe

Ogólne informacje prasowe 


Archiwum

Stena Recycling w raporcie "On the Green Way"

Gospodarka obiegu zamkniętego nie tylko jest jednym z najgorętszych trendów środowiskowych, ale przede wszystkim jest potrzebą konsumentów, którzy coraz bardziej świadomie podchodzą do podejmowania decyzji zakupowych. To tylko część informacji, jakie można znaleźć w najnowszych raporcie Scandinavian-Polish Chamber of Commerce „On the Green Way”, w którym podzieliliśmy się swoją wiedzą na temat potencjału GOZ. Premiera raportu miała miejsce na Europejskim Kongresie Gospodarczym.

Czytaj więcej

Wspólnie z dziećmi z Bydgoszczy, Stena Recycling namaluje ekologiczny świat

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu plastycznego dla uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych w Bydgoszczy. Zadaniem młodych uczestników było namalowanie swojej wizji ekologicznego świata. Jury postanowiło nagrodzić pracę Barbary Waśniewskiej z klasy 3a, z Zespołu Szkół Szkolno-Przedszkolnego numer 1 w Bydgoszczy. Zwycięski projekt posłuży do stworzenia ekologicznego muralu, który powstanie na ścianie oddziału Stena Recycling w Bydgoszczy. Specjalna grafika zostanie wykonana z wykorzystaniem tzw. farb fotokatalitycznych, które potrafią usuwać z powietrza zanieczyszczenia, smog oraz spaliny. Konkurs pod honorowym patronatem Prezydenta Bydgoszczy zorganizowała Stena Recycling, firma, która na co dzień zajmuje się profesjonalnym przetwarzaniem odpadów przemysłowych i odzyskiwaniem z nich cennych materiałów.

Czytaj więcej

Wszystkie spółki Stena Recycling przyłączają się do inicjatywy Science Based Targets

Stena Recycling przystępując do inicjatywy Science Based Targets, podejmuje kolejny krok w kierunku zmniejszenia wpływu na klimat. Wyznaczając cele oparte na wiedzy naukowej, wszystkie spółki Stena Recycling, dążą do redukcji śladu klimatycznego, zgodnie z zaleceniami Paryskiego Porozumienia Klimatycznego.

Czytaj więcej

 

Artykuły/Wiedza

Artykuły blogowe, merytoryczne 


Archiwum

Zmiany w magazynowaniu odpadów

​Od 1 stycznia 2021 obowiązują nowe zasady magazynowania odpadów. Wśród najważniejszych zmian wymienić można zwiększenie kontroli nad terminem magazynowania odpadów niebezpiecznych, miejscami magazynowania oraz etykietowanie tego rodzaju odpadów.

Czytaj więcej

Ebook: liderzy GOZ w Polsce – dobre praktyki konkursu Stena Circular Economy Award

Czytaj więcej

Odpady niebezpieczne – o co chodzi z odpowiedzialnością firm?

Nowelizowana w ubiegłym roku Ustawa o Odpadach określiła, że przedsiębiorstwo wytwarzające odpady niebezpieczne jest odpowiedzialne za ich utylizację aż do ostatecznego zagospodarowania odpadu w instalacji.* Co w praktyce oznacza to dla firm? Rozmowa z Moniką Mąkowską, Dyrektorem ds. Odpadów Niebezpiecznych w Stena Recycling

Czytaj więcej

 

WYDARZENIA

Informacje prasowe dot. wydarzeń, zaproszenia, relacje z wydarzeń 


Archiwum

Przed nami finał konkursu Stena Circular Economy Award!

11 kwietnia odbędzie się transmisja na żywo, podczas której ogłosimy tegorocznych Liderów Gospodarki Obiegu Zamkniętego w ramach konkursu Stena Circular Economy Award. Po raz piąty wyróżnimy najlepsze praktyki GOZ w przedsiębiorstwach i najlepszy studencki projekt wspierający gospodarkę cyrkularną. Konkurs niezmiennie cieszy się zainteresowaniem, w tym roku otrzymaliśmy aż 56 wniosków!

Czytaj więcej

DNI SWARZĘDZA 2021 JUŻ ZA NAMI!

Czytaj więcej

Czas na tegoroczną Circular Initative

21 października reprezentanci największych szwedzkich firm spotkają się w ramach Inicjatywy Cyrkularnej, aby opowiedzieć o rezultatach tegorocznych wysiłków na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym. Profesor Robin Teigland, który bada między innymi zagadnienia ekonomii cyrkularnej uważa, że firmy, politycy i naukowcy muszą ściśle współpracować, aby znaleźć nowe rozwiązania. Według Teiglanda dzięki dzisiejszym rozwiązaniom osiągamy tylko połowę globalnych celów ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej

 

VIDEO

Filmy


Stena Recycling - You Tube

 

Poleć tę stronę