Aktualności i Informacje prasowe

Informacje prasowe

Ogólne informacje prasowe 


Archiwum

75% badanych Polaków naprawia sprzęt, taki jak pralka czy zegarek, zamiast kupować nowy

4 na 5 respondentów uważa, że produkty z których korzystamy, powinny być używane wielokrotnie a 75% deklaruje, że zdarza im się naprawić sprzęt zamiast od razu kupić nowy. Jednocześnie 40% badanych spotkało się w swojej okolicy z punktem, w którym można sprzedać lub odkupić używane rzeczy.

Czytaj więcej

Stena Recycling inwestuje w nowy zakład recyklingu baterii w Szwecji

Stena Recycling inwestuje 250 milionów szwedzkich koron w proces recyklingu baterii. Nowy zakład w Halmstad, w Szwecji pozwoli na recykling 95 proc. baterii litowo-jonowych, które są najczęściej wykorzystywane w pojazdach elektrycznych.

Czytaj więcej

Przełomowa inicjatywa Alfa Laval i Stena Recycling w zakresie zrównoważonego rozwoju

W kwietniu 2021 roku Alfa Laval ogłosiła nowe partnerstwo ze Stena Recycling, którego celem jest wprowadzenie przełomowego modelu biznesowego mającego na celu zwiększenie cykliczności wymienników ciepła w łańcuchu dostaw.

Czytaj więcej

 

Artykuły/Wiedza

Artykuły blogowe, merytoryczne 


Archiwum

Zmiany w magazynowaniu odpadów

​Od 1 stycznia 2021 obowiązują nowe zasady magazynowania odpadów. Wśród najważniejszych zmian wymienić można zwiększenie kontroli nad terminem magazynowania odpadów niebezpiecznych, miejscami magazynowania oraz etykietowanie tego rodzaju odpadów.

Czytaj więcej

Ebook: liderzy GOZ w Polsce – dobre praktyki konkursu Stena Circular Economy Award

Czytaj więcej

Odpady niebezpieczne – o co chodzi z odpowiedzialnością firm?

Nowelizowana w ubiegłym roku Ustawa o Odpadach określiła, że przedsiębiorstwo wytwarzające odpady niebezpieczne jest odpowiedzialne za ich utylizację aż do ostatecznego zagospodarowania odpadu w instalacji.* Co w praktyce oznacza to dla firm? Rozmowa z Moniką Mąkowską, Dyrektorem ds. Odpadów Niebezpiecznych w Stena Recycling

Czytaj więcej

 

WYDARZENIA

Informacje prasowe dot. wydarzeń, zaproszenia, relacje z wydarzeń 


Archiwum

DNI SWARZĘDZA 2021 JUŻ ZA NAMI!

Czytaj więcej

Czas na tegoroczną Circular Initative

21 października reprezentanci największych szwedzkich firm spotkają się w ramach Inicjatywy Cyrkularnej, aby opowiedzieć o rezultatach tegorocznych wysiłków na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym. Profesor Robin Teigland, który bada między innymi zagadnienia ekonomii cyrkularnej uważa, że firmy, politycy i naukowcy muszą ściśle współpracować, aby znaleźć nowe rozwiązania. Według Teiglanda dzięki dzisiejszym rozwiązaniom osiągamy tylko połowę globalnych celów ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej

Znamy liderów gospodarki obiegu zamkniętego. Finał konkursu Stena Circular Economy Award

Czytaj więcej

 

VIDEO

Filmy


Stena Recycling - You Tube

 

Poleć tę stronę