Aktualności i Informacje prasowe

Informacje prasowe

Ogólne informacje prasowe 


Archiwum

12 tys. par butów zebranych w akcji „Przekaż wiosnę”

Tegoroczna zbiórka obuwia dla potrzebujących WoshWosh “Przekaż wiosnę”, której partnerem była Stena Recycling, przeszła najśmielsze oczekiwania. W trakcie 2 tygodni akcji zebrano ponad 12 tysięcy par butów, co pokazuje siłę przedsięwzięcia i słuszność propagowania idei zero waste. Oczyszczone i naprawione buty trafią do najbardziej potrzebującym w całej Polsce.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Praktyki Stena Recycling w Raporcie "Odpowiedzialny Biznes w Polsce "

Czytaj więcej

Mamy nowy certyfikat REDCert!

Czytaj więcej

 

Artykuły/Wiedza

Artykuły blogowe, merytoryczne 


Archiwum

Zmiany w magazynowaniu odpadów

​Od 1 stycznia 2021 obowiązują nowe zasady magazynowania odpadów. Wśród najważniejszych zmian wymienić można zwiększenie kontroli nad terminem magazynowania odpadów niebezpiecznych, miejscami magazynowania oraz etykietowanie tego rodzaju odpadów.

Czytaj więcej

Ebook: liderzy GOZ w Polsce – dobre praktyki konkursu Stena Circular Economy Award

Czytaj więcej

Odpady niebezpieczne – o co chodzi z odpowiedzialnością firm?

Nowelizowana w ubiegłym roku Ustawa o Odpadach określiła, że przedsiębiorstwo wytwarzające odpady niebezpieczne jest odpowiedzialne za ich utylizację aż do ostatecznego zagospodarowania odpadu w instalacji.* Co w praktyce oznacza to dla firm? Rozmowa z Moniką Mąkowską, Dyrektorem ds. Odpadów Niebezpiecznych w Stena Recycling

Czytaj więcej

 

WYDARZENIA

Informacje prasowe dot. wydarzeń, zaproszenia, relacje z wydarzeń 


Archiwum

Czas na tegoroczną Circular Initative

21 października reprezentanci największych szwedzkich firm spotkają się w ramach Inicjatywy Cyrkularnej, aby opowiedzieć o rezultatach tegorocznych wysiłków na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym. Profesor Robin Teigland, który bada między innymi zagadnienia ekonomii cyrkularnej uważa, że firmy, politycy i naukowcy muszą ściśle współpracować, aby znaleźć nowe rozwiązania. Według Teiglanda dzięki dzisiejszym rozwiązaniom osiągamy tylko połowę globalnych celów ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej

Znamy liderów gospodarki obiegu zamkniętego. Finał konkursu Stena Circular Economy Award

Czytaj więcej

Biznes na rzecz Agendy 2030 w Polsce – wyzwania i rozwiązania

Stena Recycling podzieliła się doświadczeniami związanymi z wykorzystaniem Barometru Wpływu - narzędzia do mierzenia wkładu biznesu na realizację SDGs (Celów Zrównoważonego Rozwoju).

CZYTAJ WIĘCEJ

 

VIDEO

Filmy


Stena Recycling - You Tube

 

Poleć tę stronę