Aktualności i Informacje prasowe

Informacje prasowe

Ogólne informacje prasowe 


Archiwum

Stena Recycling została uznana za najbardziej zrównoważoną markę wśród firm recyklingowych roku 2019 w Szwecji.

To już trzeci rok z rzędu, gdy Stena Recycling znajduje się na szczycie Sustainable Brand Index B2B. W 2017 roku firma otrzymaliśmy nagrodę w tej samej kategorii, co w tym roku - najbardziej zrównoważona firma recyklingowa. W 2018 roku Stena Recycling została najbardziej zrównoważoną marką w Szwecji w kategorii ogólnej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

40% ankietowanych twierdzi, że naprawa wadliwego sprzętu nie opłaca się

Odkurzacz, żelazko czy suszarka do włosów – to urządzenia, które polscy konsumenci są zmuszeni wymieniać najczęściej. 2/3 ankietowanych konsumentów uważa, że sprzęt elektroniczny i artykuły gospodarstwa domowego psują się zaraz po zakończeniu okresu gwarancyjnego. To wnioski z raportu Stena Recycling przygotowanego na podstawie badania opinii użytkowników sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Czytaj więcej

Ewidencja w BDO od stycznia 2020 r.

Elektroniczny rejestr bazy danych o produktach, opakowaniach oraz o gospodarce odpadami ruszył blisko 2 lata temu. Od stycznia zostanie uruchomiony dodatkowy element systemu – ewidencja i sprawozdawczość. W praktyce większość firm, działających na polskim rynku powinna znaleźć się w systemie BDO przed końcem grudnia.

Czytaj więcej

 

Artykuły/Wiedza

Artykuły blogowe, merytoryczne 


Archiwum

Korzyści środowiskowe recyklingu elektroniki

Z roku na rok na świecie używanych jest coraz więcej sprzętów elektrycznych i elektronicznych. A przecież do ich produkcji wykorzystuje się cenne i rzadkie surowce, które można odzyskać. Jakie korzyści przynosi recykling i ponowne wykorzystanie sprzętów elektronicznych?

Czytaj więcej

Re-Think: Przemyśl plastik

Tworzywa sztuczne to materiał, którego ogólne właściwości kwalifikują go do zrównoważonej produkcji. Jednak wykorzystywanie plastiku w produktach, wymaga przemyślenia całego cyklu życia.

Czytaj więcej

Innowacje w recyklingu szansą na rozwój

Efektywne wykorzystywanie odpadów to jedna z cech nowoczesnej gospodarki. Również w Polsce coraz częściej szukamy nowych możliwości przetwarzania lub zastosowania materiałów pochodzących z recyklingu.

Czytaj więcej

 

WYDARZENIA

Informacje prasowe dot. wydarzeń, zaproszenia, relacje z wydarzeń 


Archiwum

Biznes na rzecz Agendy 2030 w Polsce – wyzwania i rozwiązania

Stena Recycling podzieliła się doświadczeniami związanymi z wykorzystaniem Barometru Wpływu - narzędzia do mierzenia wkładu biznesu na realizację SDGs (Celów Zrównoważonego Rozwoju).

CZYTAJ WIĘCEJ

Nagrodziliśmy najbardziej „zielone” Fabryki

W grudniu poznaliśmy laureatów nagrody Fabryka Roku. Ten ogólnopolski konkurs promuje zakłady produkcyjne, które są liderami wprowadzenia najnowocześniejszych rozwiązań i technologii w Polsce, w obszarach takich jak: automatyzacja produkcji, utrzymanie ruchu, systemy IT wspomagające produkcję, Przemysł 4.0 i ekologia.

CZYTAJ DALEJ

Dzień bezpieczeństwa we Wschowie

O recyklingu i bezpieczeństwie rozmawialiśmy z rodzinami naszych pracowników podczas Festynu Rodzinnego we Wschowie.

Czytaj więcej

 

VIDEO

Filmy


Stena Recycling - You Tube

 

  • Poleć tę stronę