Aktualności i Informacje prasowe

Informacje prasowe

Ogólne informacje prasowe 


Archiwum

Sprzęt i odzież ochronna dla strażaków z Wielkopolski

Specjalistyczny sprzęt niezbędny strażakom – ratownikom trafił właśnie do OSP w Swarzędzu i Czerniejowie oraz do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Poznaniu. To kolejny przykład wieloletniej, dobrej współpracy pomiędzy Strażą Pożarną a oddziałem Stena Recycling w Swarzędzu.

Czytaj więcej

Nowe komputery dla szkół podstawowych we Wschowie

Ponad 20 nowych laptopów przekazała Stena Recycling do 3 szkół podstawowych we Wschowie. Wsparcie zostało przygotowane w porozumieniu z dyrektorami szkół i w odpowiedzi na ich potrzeby. W dobie pandemii nowy sprzęt pomoże dzieciom oraz wesprze nauczycieli w procesie zdalnego nauczania

Czytaj więcej

Wspólna droga Electrolux i Stena Recycling

Firma Electrolux we współpracy ze Stena Recycling opracowała odkurzacz wykonany w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu i ponownie wykorzystanych komponentów. Tworzywa sztuczne i niektóre części pochodzą z recyklingu produktów konsumenckich, takich jak zużyte suszarki do włosów, odkurzacze i komputery. Wspólny projekt to ważny krok na drodze do gospodarki o obiegu zamkniętym.

Czytaj więcej

 

Artykuły/Wiedza

Artykuły blogowe, merytoryczne 


Archiwum

Zmiany w magazynowaniu odpadów

​Od 1 stycznia 2021 obowiązują nowe zasady magazynowania odpadów. Wśród najważniejszych zmian wymienić można zwiększenie kontroli nad terminem magazynowania odpadów niebezpiecznych, miejscami magazynowania oraz etykietowanie tego rodzaju odpadów.

Czytaj więcej

Ebook: liderzy GOZ w Polsce – dobre praktyki konkursu Stena Circular Economy Award

Czytaj więcej

Odpady niebezpieczne – o co chodzi z odpowiedzialnością firm?

Nowelizowana w ubiegłym roku Ustawa o Odpadach określiła, że przedsiębiorstwo wytwarzające odpady niebezpieczne jest odpowiedzialne za ich utylizację aż do ostatecznego zagospodarowania odpadu w instalacji.* Co w praktyce oznacza to dla firm? Rozmowa z Moniką Mąkowską, Dyrektorem ds. Odpadów Niebezpiecznych w Stena Recycling

Czytaj więcej

 

WYDARZENIA

Informacje prasowe dot. wydarzeń, zaproszenia, relacje z wydarzeń 


Archiwum

Czas na tegoroczną Circular Initative

21 października reprezentanci największych szwedzkich firm spotkają się w ramach Inicjatywy Cyrkularnej, aby opowiedzieć o rezultatach tegorocznych wysiłków na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym. Profesor Robin Teigland, który bada między innymi zagadnienia ekonomii cyrkularnej uważa, że firmy, politycy i naukowcy muszą ściśle współpracować, aby znaleźć nowe rozwiązania. Według Teiglanda dzięki dzisiejszym rozwiązaniom osiągamy tylko połowę globalnych celów ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej

Znamy liderów gospodarki obiegu zamkniętego. Finał konkursu Stena Circular Economy Award

Czytaj więcej

Biznes na rzecz Agendy 2030 w Polsce – wyzwania i rozwiązania

Stena Recycling podzieliła się doświadczeniami związanymi z wykorzystaniem Barometru Wpływu - narzędzia do mierzenia wkładu biznesu na realizację SDGs (Celów Zrównoważonego Rozwoju).

CZYTAJ WIĘCEJ

 

VIDEO

Filmy


Stena Recycling - You Tube

 

Poleć tę stronę