Aktualności i Informacje prasowe

Informacje prasowe

Ogólne informacje prasowe 


Archiwum

40% ankietowanych twierdzi, że naprawa wadliwego sprzętu nie opłaca się

Odkurzacz, żelazko czy suszarka do włosów – to urządzenia, które polscy konsumenci są zmuszeni wymieniać najczęściej. 2/3 ankietowanych konsumentów uważa, że sprzęt elektroniczny i artykuły gospodarstwa domowego psują się zaraz po zakończeniu okresu gwarancyjnego. To wnioski z raportu Stena Recycling przygotowanego na podstawie badania opinii użytkowników sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Czytaj więcej

Ewidencja w BDO od stycznia 2020 r.

Elektroniczny rejestr bazy danych o produktach, opakowaniach oraz o gospodarce odpadami ruszył blisko 2 lata temu. Od stycznia zostanie uruchomiony dodatkowy element systemu – ewidencja i sprawozdawczość. W praktyce większość firm, działających na polskim rynku powinna znaleźć się w systemie BDO przed końcem grudnia.

Czytaj więcej

Ruszył konkurs Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego

Wzrost liczby miejsc pracy i konkurencyjności firm oraz redukcja emisji gazów cieplarnianych o 4% - to tylko kilka potencjalnych efektów wprowadzenia zaleceń Komisji Europejskiej z obszaru gospodarki cyrkularnej. Właśnie rusza Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego, konkurs promujący nowoczesne rozwiązania biznesowe oparte o racjonalne wykorzystywanie zasobów naturalnych. W trzeciej edycji mogą wziąć udział zarówno firmy jak i studenci.

Czytaj więcej

 

Artykuły/Wiedza

Artykuły blogowe, merytoryczne 


Archiwum

Korzyści środowiskowe recyklingu elektroniki

Z roku na rok na świecie używanych jest coraz więcej sprzętów elektrycznych i elektronicznych. A przecież do ich produkcji wykorzystuje się cenne i rzadkie surowce, które można odzyskać. Jakie korzyści przynosi recykling i ponowne wykorzystanie sprzętów elektronicznych?

Czytaj więcej

Re-Think: Przemyśl plastik

Tworzywa sztuczne to materiał, którego ogólne właściwości kwalifikują go do zrównoważonej produkcji. Jednak wykorzystywanie plastiku w produktach, wymaga przemyślenia całego cyklu życia.

Czytaj więcej

Innowacje w recyklingu szansą na rozwój

Efektywne wykorzystywanie odpadów to jedna z cech nowoczesnej gospodarki. Również w Polsce coraz częściej szukamy nowych możliwości przetwarzania lub zastosowania materiałów pochodzących z recyklingu.

Czytaj więcej

 

WYDARZENIA

Informacje prasowe dot. wydarzeń, zaproszenia, relacje z wydarzeń 


Archiwum

Dzień bezpieczeństwa we Wschowie

O recyklingu i bezpieczeństwie rozmawialiśmy z rodzinami naszych pracowników podczas Festynu Rodzinnego we Wschowie.

Czytaj więcej

Ikea Retail jako Lider GOZ odwiedziła nasz oddział we Wschowie

Mogli tam zobaczyć jak materiały zawarte w tego typu urządzeniach dostają nowe życie. Dodatkowo, zostali oni oprowadzeni po naszej instalacji REUSE, gdzie działające ekrany LCD są przygotowywane i wysyłane do ponownego wykorzystania w produkcji telewizorów.

CZYTAJ DALEJ

Finał Stena Circular Economy Award

Zakończyliśmy II edycję Stena Circular Economy Award - Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. 10 kwietnia odbył się Finał konkursu, w czasie którego poznaliśmy Zwycięzców.

Czytaj dalej

 

VIDEO

Filmy


Stena Recycling - You Tube

 

  • Poleć tę stronę