Aktualności i Informacje prasowe

Informacje prasowe

Ogólne informacje prasowe 


Archiwum

Panele fotowoltaiczne w Centrum Recyklingu Elektroniki Stena Recycling we Wschowie

Ciągły rozwój, nowe rozwiązania na rynku, a także dążenie do samowystarczalności energetycznej sprawiają, że inwestujemy w kolejne rozwiązania technologiczne, które pozwolą zatrzymać zasoby w obrębie jednego zakładu.

Czytaj więcej

Wspólny Manifest na rzecz ratowania planety

Centrum UNEP/GRED-Warszawa zainicjowało Manifest #OnlyOneEarth na rzecz obrony planety. Stena Recycling została partnerem inicjatywy, wspierając postulaty na temat wprowadzania energii odnawialnej.

Czytaj więcej

Głosowanie na najlepszą praktykę 5-lecia zakończone

STU ERGO Hestia SA i projekt: Upcykling odpadów i organizacja warsztatów z upcyklingu został zwycięzcą w głosowaniu na najlepszą praktykę 5-lecia konkursu Stena Circular Economy Award.

Czytaj więcej

 

Artykuły/Wiedza

Artykuły blogowe, merytoryczne 


Archiwum

40% Polaków chce zakazu wytwarzania produktów, których nie można poddać recyklingowi

Z nowego, badania preferencji konsumentów wynika, że 38% Polaków zrezygnowało w ostatnim roku z produktów, które nie odpowiadały wartościom związanym ze zrównoważonym rozwojem. Ponad 40% ankietowanych Polaków uważa , że należałoby zakazać sprzedaży produktów, których nie można poddać recyklingowi.

Czytaj więcej

8 na 10 Polaków chce produktów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu

Zdecydowana większość polskich konsumentów oczekuje, że kupowane przez nich produkty będą powstawały z materiałów z recyklingu. Chcą szerszej oferty tego rodzaju produktów, oczekują lepszego ich oznakowania, są też gotowi tak dostosować konsumpcję, by zmniejszyć swój wpływ na klimat.

Czytaj więcej

75% badanych Polaków naprawia sprzęt, taki jak pralka czy zegarek, zamiast kupować nowy

4 na 5 respondentów uważa, że produkty z których korzystamy, powinny być używane wielokrotnie a 75% deklaruje, że zdarza im się naprawić sprzęt zamiast od razu kupić nowy. Jednocześnie 40% badanych spotkało się w swojej okolicy z punktem, w którym można sprzedać lub odkupić używane rzeczy.

Czytaj więcej

 

WYDARZENIA

Informacje prasowe dot. wydarzeń, zaproszenia, relacje z wydarzeń 


Archiwum

Odsłonięcie ekologicznego muralu w oddziale Stena Recycling w Bydgoszczy

Oczyszczający powietrze mural Stena Recycling został już odsłonięty. Projekt obrazu powstał na podstawie zwycięskiej pracy plastycznej w konkursie „Zmaluj z nami ekologiczny świat”.

Czytaj więcej

Podziękowania od straży pożarnej

W Gdyni odbył się Dzień Strażaka, na który zaproszono przedstawicieli Stena Recycling. Podczas wydarzenia otrzymaliśmy szczególne podziękowania za nasz wkład we wsparcie straży pożarnej.

Czytaj więcej

Przed nami finał konkursu SCEA!

11 kwietnia odbędzie się transmisja na żywo, podczas której ogłosimy tegorocznych Liderów Gospodarki Obiegu Zamkniętego w ramach konkursu Stena Circular Economy Award.

Czytaj więcej

 

VIDEO

Filmy


Stena Recycling - You Tube

 

Poleć tę stronę