Aktualności i Informacje prasowe

Informacje prasowe

Ogólne informacje prasowe 


Archiwum

Szwedzi chcą materiałów z recyklingu w produktach

Szwedzi mają pozytywne nastawienie do materiałów pochodzących z recyklingu. 92% twierdzi, że oczekuje, że producenci zastosują w swoich produktach więcej materiałów pochodzących z recyklingu. Jednocześnie 57% deklaruje, że jest gotowych dodatkowo zapłacić za takie produkty.

Czytaj więcej

Nasze działania docenione w raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki"

Nasze praktyki zostały wyróżnione w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tej edycji znalazły się dwa konkursy: Stena Circular Economy Award i Care Awards oraz usługa Re-use realizowana w centrum recyklingu elektroniki we Wschowie.

Czytaj więcej

STENA RECYCLING WSPIERA NOWY SZPITAL WE WSCHOWIE

Czytaj więcej

 

Artykuły/Wiedza

Artykuły blogowe, merytoryczne 


Archiwum

Korzyści środowiskowe recyklingu elektroniki

Z roku na rok na świecie używanych jest coraz więcej sprzętów elektrycznych i elektronicznych. A przecież do ich produkcji wykorzystuje się cenne i rzadkie surowce, które można odzyskać. Jakie korzyści przynosi recykling i ponowne wykorzystanie sprzętów elektronicznych?

Czytaj więcej

Re-Think: Przemyśl plastik

Tworzywa sztuczne to materiał, którego ogólne właściwości kwalifikują go do zrównoważonej produkcji. Jednak wykorzystywanie plastiku w produktach, wymaga przemyślenia całego cyklu życia.

Czytaj więcej

Innowacje w recyklingu szansą na rozwój

Efektywne wykorzystywanie odpadów to jedna z cech nowoczesnej gospodarki. Również w Polsce coraz częściej szukamy nowych możliwości przetwarzania lub zastosowania materiałów pochodzących z recyklingu.

Czytaj więcej

 

WYDARZENIA

Informacje prasowe dot. wydarzeń, zaproszenia, relacje z wydarzeń 


Archiwum

Znamy liderów gospodarki obiegu zamkniętego. Finał konkursu Stena Circular Economy Award

Czytaj więcej

Biznes na rzecz Agendy 2030 w Polsce – wyzwania i rozwiązania

Stena Recycling podzieliła się doświadczeniami związanymi z wykorzystaniem Barometru Wpływu - narzędzia do mierzenia wkładu biznesu na realizację SDGs (Celów Zrównoważonego Rozwoju).

CZYTAJ WIĘCEJ

Nagrodziliśmy najbardziej „zielone” Fabryki

W grudniu poznaliśmy laureatów nagrody Fabryka Roku. Ten ogólnopolski konkurs promuje zakłady produkcyjne, które są liderami wprowadzenia najnowocześniejszych rozwiązań i technologii w Polsce, w obszarach takich jak: automatyzacja produkcji, utrzymanie ruchu, systemy IT wspomagające produkcję, Przemysł 4.0 i ekologia.

CZYTAJ DALEJ

 

VIDEO

Filmy


Stena Recycling - You Tube

 

Poleć tę stronę