Aktualności i Informacje prasowe

Informacje prasowe

Ogólne informacje prasowe 


Archiwum

Stena Recycling wraz z SPCC podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2023 w Katowicach.

Stena Recycling została partnerem wydarzenia "Zielona transformacja - perspektywa regionów i miast” oraz Nordic Green Meeting Point, organizowanego przez SPCC wraz z ambasadorami krajów nordyckich

Czytaj więcej

KOLEJNA EDYCJA CHARYTATYWNEJ ZBIÓRKI OBUWIA ZA NAMI

W tym roku, już po raz kolejny, Stena Recycling została partnerem zbiórki obuwia dla osób potrzebujących, organizowanej przez firmę woshwosh. W tej edycji wspólnie z partnerami zebraliśmy 694 pary butów! Dziękujemy naszym Klientom za włączenie się w tę akcję!

Czytaj więcej

Nowatorskie projekty GOZ nagrodzone w VI edycji konkursu Stena Circular Economy Award

Stena Circular Economy Award to konkurs, który od lat wyróżnia najciekawsze projekty z dziedziny gospodarki cyrkularnej. W tegorocznej, już VI edycji, wiele projektów dotyczyło zrównoważonej konsumpcji i produkcji, czyli celu 12 Agendy 2030 ONZ. Inicjatywa Stena Circular Economy Award jest szczególnie ważna w kontekście wyników z najnowszego raportu "Circular Gap Report", który wskazuje na niepokojący trend pogarszającej się sytuacji globalnej gospodarki o obiegu zamkniętym.

Czytaj więcej

 

Artykuły/Wiedza

Artykuły blogowe, merytoryczne 


Archiwum

Materiały z recyklingu przyszłością gospodarki

Z czego wytworzyć produkty przyszłości? Jak ograniczyć wpływ na środowisko, zaoszczędzić energię i zredukować emisję CO2? Konsumenci oczekują produktów z recyklingu, a biznes wymaga zmian.

Czytaj więcej

Zmiany prawne w branży tworzyw sztucznych

ROP, system kaucyjny i obowiązek użycia recyklatu w produkcji – sprawdź jakie zmiany czekają rynek tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej

40% Polaków chce zakazu wytwarzania produktów, których nie można poddać recyklingowi

Z nowego, badania preferencji konsumentów wynika, że 38% Polaków zrezygnowało w ostatnim roku z produktów, które nie odpowiadały wartościom związanym ze zrównoważonym rozwojem. Ponad 40% ankietowanych Polaków uważa , że należałoby zakazać sprzedaży produktów, których nie można poddać recyklingowi.

Czytaj więcej

 

WYDARZENIA

Informacje prasowe dot. wydarzeń, zaproszenia, relacje z wydarzeń 


Archiwum

Cyrkularny świat, biznes i konsument - weekend z LOB w Stena Recycling

Stena Recycling jest partnerem 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. W ubiegły weekend gościliśmy uczestników programu w siedzibie naszej firmy. Spotkania 4 i 5 marca w całości były poświęcone tematom związanym ze środowiskiem i klimatem, czyli literze E w ESG.

Czytaj więcej

Ferie ze Stena Recycling w Centrum Recyklingu Elektroniki

W ramach współpracy z Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, w naszym Centrum Recyklingu odbył się Dzień Ferii ze Stena Recycling. Młodzi mieszkańcy Wschowy mieli okazję poznać temat recyklingu oraz jego pozytywnego wpływu na środowisko.

Czytaj więcej

Zapraszamy na Webinar instruktażowy SCEA

Trwa VI edycja konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Kolejny raz nagrodzimy firmy oraz studentów, którzy działają na rzecz wdrażania rozwiązań GOZ. W tym roku, aby wesprzeć wszystkich zainteresowanych konkursem, organizujemy webinar instruktażowy SCEA, podczas którego omówmy pytania zawarte w formularzu zgłoszeniowym. Webinar odbędzie się już 31 stycznia o godzinie 10:00.

Czytaj więcej

 

VIDEO

Filmy


Stena Recycling - You Tube

 

Poleć tę stronę