Aktualności i Informacje prasowe

Informacje prasowe

Ogólne informacje prasowe 


Archiwum

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR2023 partnerem finału VI edycji konkursu Stena Circular Economy Award

Już po raz szósty, Stena Recycling inspiruje firmy oraz studentów do wdrażania rozwiązań z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego. W tym roku, partnerem finału konkursu został Szczyt Klimatyczny TOGETAIR2023. Podczas pierwszego dnia Szczytu, 19 kwietnia, poznamy tegorocznych Liderów Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Czytaj więcej

Otrzymaliśmy platynowe wyróżnienie EcoVadis!

Po raz pierwszy EcoVadis nagrodził Stena Recycling w Polsce Platynowym Medalem przyznawanym firmom za zgodne ze zrównoważonym rozwojem zarządzanie przedsiębiorstwem.

Czytaj więcej

Wystartował konkurs Stena Circular Economy Award – VI szansa na zdobycie tytułu Lidera GOZ!

Polska jest cyrkularna zaledwie w 10,2%. Oznacza to, że ze wszystkich materiałów przepływających przez naszą gospodarkę̨ tylko jedna dziesiąta to surowce wtórne. Dlatego Stena Recycling inspiruje przedsiębiorców i społeczeństwo do wdrażania i promowania idei GOZ organizując konkurs Stena Circular Economy Award.

Czytaj więcej

 

Artykuły/Wiedza

Artykuły blogowe, merytoryczne 


Archiwum

40% Polaków chce zakazu wytwarzania produktów, których nie można poddać recyklingowi

Z nowego, badania preferencji konsumentów wynika, że 38% Polaków zrezygnowało w ostatnim roku z produktów, które nie odpowiadały wartościom związanym ze zrównoważonym rozwojem. Ponad 40% ankietowanych Polaków uważa , że należałoby zakazać sprzedaży produktów, których nie można poddać recyklingowi.

Czytaj więcej

8 na 10 Polaków chce produktów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu

Zdecydowana większość polskich konsumentów oczekuje, że kupowane przez nich produkty będą powstawały z materiałów z recyklingu. Chcą szerszej oferty tego rodzaju produktów, oczekują lepszego ich oznakowania, są też gotowi tak dostosować konsumpcję, by zmniejszyć swój wpływ na klimat.

Czytaj więcej

75% badanych Polaków naprawia sprzęt, taki jak pralka czy zegarek, zamiast kupować nowy

4 na 5 respondentów uważa, że produkty z których korzystamy, powinny być używane wielokrotnie a 75% deklaruje, że zdarza im się naprawić sprzęt zamiast od razu kupić nowy. Jednocześnie 40% badanych spotkało się w swojej okolicy z punktem, w którym można sprzedać lub odkupić używane rzeczy.

Czytaj więcej

 

WYDARZENIA

Informacje prasowe dot. wydarzeń, zaproszenia, relacje z wydarzeń 


Archiwum

Zapraszamy na Webinar instruktażowy SCEA

Trwa VI edycja konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Kolejny raz nagrodzimy firmy oraz studentów, którzy działają na rzecz wdrażania rozwiązań GOZ. W tym roku, aby wesprzeć wszystkich zainteresowanych konkursem, organizujemy webinar instruktażowy SCEA, podczas którego omówmy pytania zawarte w formularzu zgłoszeniowym. Webinar odbędzie się już 31 stycznia o godzinie 10:00.

Czytaj więcej

Zdobyliśmy Srebrną Tarczę Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych 2022!

W ubiegły piątek, w Poznaniu odbyła się gala, podczas której ogłoszono zwycięzców VII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych. Stena Recycling znalazła się w gronie laureatów.

Czytaj więcej

Zostaliśmy Partnerem Memoriału Arkadiusza Gołasia

W ubiegły weekend, w Zalesewie obok Swarzędza odbył się Memoriał Arkadiusza Gołasia. Stena Recycling postanowiła wesprzeć inicjatywę, dlatego zostaliśmy partnerem tego sportowego wydarzenia.

Czytaj więcej

 

VIDEO

Filmy


Stena Recycling - You Tube

 

Poleć tę stronę