Aktualności i Informacje prasowe

Informacje prasowe

Ogólne informacje prasowe 


Archiwum

Kalendarz zmian w gospodarce odpadami w 2019 roku

W 2019 roku jest kilka dat, które każdy przedsiębiorca wytwarzający lub gospodarujący odpadami powinien znać. To daty wejścia w życie nowych regulacji prawnych, których w nadchodzących miesiącach nie zabraknie. Co, kiedy i kogo obowiązuje?

Czytaj więcej

Najważniejsze trendy z zakresu gospodarki cyrkularnej na 2019 rok

Szczyt klimatyczny COP24 sprawił, że oczy całego świata zwróciły się w stronę problemów związanych z ociepleniem klimatu i zanieczyszczeniem środowiska. Deklaracje przedstawicieli państw, a także regulacje unijne z 2018 roku pozwalają sądzić, że działania zmierzające do minimalizowania negatywnego wpływu człowieka na środowisko, stanowić będą jeden z głównych trendów na 2019 rok. Jak na tym tle wypada gospodarz szczytu klimatycznego?

Czytaj więcej

Branża motoryzacyjna przyjazna środowisku

Branża motoryzacyjna jest jedną z najprężniej rozwijających się branż XXI wieku. Ważnym elementem dynamicznego postępu, jest skuteczne wdrażanie idei gospodarki obiegu zamkniętego, pozwalające zminimalizować jej negatywny wpływ na środowisko.

Czytaj więcej

 

Artykuły/Wiedza

Artykuły blogowe, merytoryczne 


Archiwum

Jak przygotować sprawozdanie odpadowe ?

Do 15 marca 2019 roku firmy, które generują lub przetwarzają odpady, muszą złożyć roczne sprawozdanie z gospodarowania odpadami. Warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę oraz jakie zmiany wprowadziła nowelizacja ustawy o odpadach.

Czytaj więcej

POSTĘPUJ Z ODPADAMI WEDŁUG HIERARCHII

Hierarchia sposobów postępowania z odpadami - zawarta w unijnej dyrektywie 2008/98/WE - brzmi skomplikowanie. Ale w rzeczywistości stanowi swoisty drogowskaz dla przedsiębiorców. Pokazuje, jakich zmian powinni dokonać, by ich firmy prowadziły działania w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju.

Czytaj dalej

Nowelizacja ustawy o odpadach

Nowelizacja Ustawy o odpadach ma wpływ na działalność przedsiębiorstw nie tylko tych zajmujących się odbiorem odpadów i przetwarzaniem. Nastąpiły także zmiany w zakresie odpowiedzialności wytwórców odpadów, na które warto zwrócić uwagę.

Czytaj dalej

 

WYDARZENIA

Informacje prasowe dot. wydarzeń, zaproszenia, relacje z wydarzeń 


Archiwum

GOZ w teorii i praktyce

O kierunkach rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego w Polsce i Europie, praktycznych rozwiązaniach i możliwościach wdrożenia zasad GOZ w organizacjach z różnych branż, rozmawiali uczestnicy konferencji "Gospodarka Obiegu Zamkniętego od teorii do praktyki".

Czytaj więcej

Circular Economy Warsaw Summit

25 października 2018 r. odbędzie III międzynarodowa konferencja Koalicji rECOnomy - Circular Economy Warsaw Summit - "Gospodarka Obiegu Zamkniętego od teorii do praktyki". To kulminacyjne wydarzenie w ramach Polish Circular Week – Tygodnia Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Czytaj więcej

Konferencja Gospodarka o Obiegu Zamkniętym

Koncepcja gospodarki cyrkularnej jest szansą dla firm na prowadzenie zrównoważonej działalności oraz poprawę swojej pozycji względem konkurencji. Wymaga jednak zmian modeli biznesowych oraz podniesienia świadomości konsumentów i przedsiębiorstw.

Czytaj więcej

 

VIDEO

Filmy


Stena Recycling - You Tube

 

  • Poleć tę stronę