Akcja - „Teledar” dla naszych Klientów

2016-09-15

telefony2_CompQual80.png

W tym roku, realizując ideę odpowiedzialnego biznesu w partnerstwie, razem z Fundacją Nasza Ziemia zaprosiliśmy naszych Klientów do akcji „Teledar”. Polegającej na zbiórce starych telefonów komórkowych. Nasze działania są związane z obchodami międzynarodowego Sprzątania Świata (Clean Up the World).

Akcja Teledar - jest projektem poprawy efektywności energetycznej placówek służących dzieciom (Rodzinne Domy Dziecka, Rodziny Zastępcze, czy Domy Matki i Dziecka).  Polega na zbiórce starych telefonów komórkowych i poprzez ich ponowne wykorzystanie lub recykling  pozyskiwaniu środków finansowych na zakup energooszczędnego oświetlenia oraz sprzętu AGD wysokiej klasy (klasa energetyczna A++). Ogranicza to koszty związane z comiesięczną eksploatacją (obniżenie rachunków za prąd) placówki i jednocześnie redukuje ilość dwutlenku węgla jaki zostałby wprowadzony do środowiska ze względu na wyższe zapotrzebowanie na energię starszych urządzeń. W poprzednich edycjach zebrano łącznie ponad 10 tys. telefonów, co pozwoliło oszczędzić 155 tys. kWh energii.

Zbiórka do pojemników zapewnionych przez Stena Recycling  odbędzie się w siedzibach Klientów w dniach od 16 września do 16 października 2016 r.  O miejscu do którego trafią środki uzyskane ze zbiórki zadecyduje oddział Stena Recycling, którego Klienci  zbiorą najwięcej telefonów. Na zakończenie akcji podsumujemy  zbiórkę oraz udzielimy wszystkim zainteresowanym kompleksowych informacji na temat jej efektów oraz ośrodka, któremu udało się pomóc.

Poleć tę stronę