Cyrkularny świat, biznes i konsument - weekend z LOB w Stena Recycling

2023-03-07

LOB_podsumowanie_przycięte_CompQual80.jpg

Stena Recycling jest partnerem 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. W ubiegły weekend gościliśmy uczestników programu w siedzibie naszej firmy. Spotkania 4 i 5 marca w całości były poświęcone tematom związanym ze środowiskiem i klimatem, czyli literze E w ESG.

Podczas dwudniowego spotkania z udziałem przedstawicieli naszej firmy: dr Joanny Dmowskiej, Dyrektor działu prawnego, Aleksandry Surdykowskiej, Menager PR & Marketingu, Anny Lisiak, Dyrektor Biznesu Foli, Marty Kukowskiej, Koordynatorki ESG & komunikacji i Mateusza Anasiaka, Specjalisty ds. Projektów technologicznych, szeroko zaprezentowaliśmy działania w obszarze GOZ, klimatu i środowiska, jakie podejmuje Stena Recycling. Uczestnicy spotkania mieli też okazję wysłuchać dwóch inspirujących wystąpień dr Ewy Jastrzębskiej ze Szkoły Głównej Handlowej dotyczących “Biznesu i Konsumenta w cyrkularnym świecie”. Gościliśmy również partnerów tegorocznej Ligi czyli przedstawicieli firm Ergo Hestia, BNP Paribas oraz Allegro. Uczestnicy mieli też okazję do pracy zespołowej i przygotowania własnych mini strategii ESG dla firm z różnych branż.  

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program edukacyjny Forum oraz firm partnerskich. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2004 roku i od tamtej pory buduje nowe kadry menedżerów/ek, animatorów/ek społecznych, liderów/ek zmian, a przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. Program Ligi Odpowiedzialnego Biznesu opiera się w głównej mierze na Ambasadorkach i Ambasadorach CSR w lokalnych środowiskach. Realizują oni wspólnie z organizacjami z całej Polski różnorodne projekty wspierane przez FOB i partnerów Ligi. W ten sposób wiedza na temat społecznej odpowiedzialności biznesu dociera do szerokiego grona osób i instytucji z całej Polski. 

Poleć tę stronę