Dajemy nowe życie butom pomagając najbardziej potrzebującym

2022-12-04

Akcja woshwosh baner edycja.png

Zakończyła się V edycja akcji „zbiórka obuwia dla osób w kryzysie bezdomności” firmy woshwosh. Stena Recycling, partner zbiórki, wraz z klientami również włączyła się w tę inicjatywę. W tym roku zebrano łącznie ponad 6 tysięcy par butów.

Ponowne użycie materiałów jest niemalże na szczycie hierarchii sposobów postepowania z odpadami. Jest to rozwiązanie szczególnie cenne, gdy dotyczy materiałów, których nie jesteśmy w stanie poddać recyklingowi. Jednymi z takich przedmiotów są buty, gdzie różne materiały są ze sobą złączone tak, że odzysk surowców w nich zawartych jest bardzo trudny. Dlatego też wszystkie działania pozwalające na przedłużenie cyklu ich życia mają dobry wpływ na środowisko i klimat.  

Akcja firmy woshwosh wspiera najbardziej potrzebujących w trudnym dla nich czasie jakim jest zima. Według oficjalnych danych, osób w kryzysie bezdomności w Polsce jest ponad 35 tysięcy, jednak szacuje się, że statystyka jest zaniżona. Odpowiedni, przystosowany do temperatury ubiór jest warunkiem zdrowia, a w skrajnych przypadkach wręcz przeżycia takich osób. Firma woshwosh  już od pięciu lat organizuje akcje, polegające na zbiórce, czyszczeniu i odświeżaniu zimowego obuwia, które często zalega w szafach, oraz przekazaniu go do najbardziej potrzebujących. Akcja ta, ze względu na wykorzystanie modelu ponownego użycia w działaniach charytatywnych zdobyła pierwsze miejsce w V edycji konkursu Stena Circular Economy Award 

Od dwóch lat Stena Recycling jest partnerem akcji oraz wspiera ją wraz ze swoimi klientami. W tym roku zbieraliśmy buty wspólnie z firmami Bridgestone, Zannini Poland, ASPI, HOCHLAND, Truvant Europe oraz Torf Corporation. Razem zebraliśmy 176 par obuwia.  

"Akcja firmy woshowsh jest spójna z wartościami Stena Recycling, ponieważ pozwala na wydłużaniu cyklu życia materiałów, a dodatkowo niesie szlachetną pomoc. Dlatego też jesteśmy partnerem zbiórki od dwóch lat, a aktywnie włączamy się w nią już trzeci rok z rzędu. Jesteśmy też dumni, że nasi partnerzy biznesowi dołączają i chcą dawać nowe życie produktom przy okazji wspierając najbardziej potrzebujących. Skala akcji oraz jej wzrost z każdym rokiem pokazuje, że działając razem możemy realnie zmieniać postawy i kształtować nowe, bardziej zrównoważone zachowania." – mówi Piotr Bruździak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Stena recycling. 

"Chociaż przed nami bardzo dużo pracy związanej z przygotowaniem obuwia, to wiem, że warto robić to dla innych, dla tych, którzy nas potrzebują i warto również promować w społeczeństwie ekologiczny aspekt samej akcji…bo niezmiennie - oddać to znaczy URATOWAĆ – i to słowo można odnieść zarówno do odzyskanego obuwia, jak i ludzkiego życia" –mówi Martyna Zastawna, CEO wowshowsh.  

Sukces akcji daje nam nadziej na coraz więcej działań dających nowe życie produktom.  Działając z Klientami w całej Polsce widzimy, że szukanie możliwości zawracania obiegu lub ponownego użycia nie ogranicza się tylko do naszych domowych szaf, ale również jest możliwe na każdym etapie prowadzonej działalności.  

Poleć tę stronę