DOBRA PRAKTYKA CSR STENA RECYCLING WYRÓŻNIONA W RAPORCIE „ODPOWIEDZIALNY BIZNES W POLSCE 2014”.

2015-04-02

Raport2014-OKLADKA_640_CompQual80.jpg

Stena EkoStacja w Swarzędzu została wyróżniona w 13. edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” prestiżowej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Stena EkoStacja w Swarzędzu została doceniona jako przykład Dobrej Praktyki w obszarze Środowisko, w „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. To już druga w Polsce stacja recyklingu stworzona przez Stena Recycling. Pierwsza – Stena EkoStacja Warszawa również zyskała uznanie w kategorii praktyk długoletnich. Ogłoszenie wyników raportu miało miejsce 31 marca w Galerii Zachęta w Warszawie. Raport jest corocznym podsumowaniem zaangażowania firm w Polsce, w realizację zasad odpowiedzialnego biznesu oraz przeglądem inicjatyw w zakresie CSR w danym roku.

Stena EkoStacja (stenaekostacja.pl) to nowatorski projekt należący do Stena Recycling, firmy specjalizującej się w kompleksowym zarządzaniu odpadami, która czerpie z najlepszych skandynawskich doświadczeń. W obu naszych stacjach recykling, zarówno w Swarzędzu, jak i w Warszawie mieszkańcy okolic mogą oddać wszystkie surowce wtórne oraz odpady wielkogabarytowe i niebezpieczne. Zostają one poddane przetworzeniu lub utylizacji, zgodnie z obowiązującymi standardami i normami.

- Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2014. Dobre praktyki” jest pewnym obrazem stanu CSR w Polsce, zaangażowania firm w temat i stopnia ich zaawansowania. Niezwykle pozytywna jest dużo wyższa liczba zgłoszonych praktyk długoletnich, bo to oznacza, że firmy odkrywają znaczenie fundamentalnego dla CSR funkcjonowania w perspektywie długofalowej. Martwi wciąż dużo niższa liczba praktyk zgłaszanych do pozostałych obszarów, poza wyjątkowym „zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej”. To z kolei może być przyczyną braku uwzględniania całego spektrum odpowiedzialności firm. Jakkolwiek widać postęp w upowszechnianiu społecznej odpowiedzialności biznesu, o czym świadczy aż 420 przykładów działań CSR po raz pierwszy zgłoszonych do naszej publikacji - mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest najdłużej działającą, już od 15 lat, i największą organizacją pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób. Forum to organizacja typu think-and-do-tank, będąca rzecznikiem prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny, czyli biorący pod uwagę wpływ przedsiębiorstwa na środowisko i społeczeństwo. Wyznacza trendy i kierunki odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju w Polsce. 

Poleć tę stronę