DRUGIE ŻYCIE BATERII VOLVO BUSES DZIĘKI NOWEJ WSPÓŁPRACY

2020-09-15

7900 Electric Exterior 2015_0470_1280x400_CompQual80.jpg

Batteryloop, spółka zależna Stena Recycling, wraz z Volvo Buses, robi nowy krok w kierunku zrównoważonej przyszłości. Baterie z autobusów dostaną drugie życie i będą ponownie wykorzystywane jako magazyn energii przez wiele lat, na przykład w nieruchomościach i stacjach ładowania.

Autobusy elektryczne stają się coraz bardziej popularne wraz ze wzrostem zapotrzebowania na bezemisyjny transport publiczny. Oznacza to również, że liczba akumulatorów, o które należy zadbać, znacząco wzrośnie w najbliższej przyszłości. Batteryloop, spółka zależna Stena Recycling, podpisała niedawno umowę o współpracy z Volvo Buses w zakresie ponownego wykorzystania tego rodzaju baterii.

Nawet, gdy akumulatory były używane do zasilania autobusów przez wiele lat, wciąż istnieje możliwość, aby wykorzystać je jako magazyn energii. Przy ponownym ich użyciu  oszczędzane są zasoby naturalne, a ponoszone przez klienta koszty recyklingu akumulatorów przekształcą się w dochód. Jest to zrównoważone rozwiązanie na wielu płaszczyznach.

„Jesteśmy dumni, że Batteryloop zakupiło zużyte akumulatory i wspólnie z Volvo Buses opracowało to rozwiązanie” - mówi Rasmus Bergström, Dyrektor Zarządzający Batteryloop.

„Ta współpraca to naprawdę duży krok we właściwym kierunku” - mówi Håkan Agnevall, prezes Volvo Buses.

Dowiedz się więcej: https://www.batteryloop.com/stena-gives-volvo-bus-batteries-a-second-life/

Poleć tę stronę