Dzień Bezpieczeństwa i rodzinny piknik w oddziale we Wschowie

2019-10-11

wschowa_CompQual80.jpg

W naszym oddziale we Wschowie odbył się Dzień Bezpieczeństwa połączony z Festynem Rodzinnym, który pomimo niesprzyjającej pogody licznie zgromadził naszych pracowników i ich rodziny. Łącznie w festynie wzięło udział ok. 100 osób.

​Impreza rozpoczęła się oficjalnym przywitaniem wszystkich zebranych gości przez Dyrektora Oddziału - Krzysztofa Niedzielskiego, który opowiedział o bezpieczeństwie w naszym zakładzie, o podstawowych zasadach BHP oraz liczbie dni bez wypadku. Przypomniał również, że przede wszystkim bezpieczeństwo to coś, o co każdy z nas musi dbać, a nie tylko formalne przepisy. Bez tego nie ma dobrze wykonanej pracy.

W ramach festynu można było korzystać z licznych atrakcji przygotowanych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – animacje powiązane z recyklingiem oraz nauką segregacji odpadów (przy okazji rozdaliśmy dzieciom w nagrodę książeczki na temat ekologii), odbyła się również prelekcja na temat zdrowego odżywiania przeprowadzona przez panią dietetyk z firmy „Zdrowie w Głowie", konkurencje rodzinne, które miały za zadanie promowanie aktywności fizycznej wraz z dziećmi. Można było także wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonej na fantomie przy współudziale strażaków z Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie. Ponadto odbyły się rozmowy ze strażakami na temat zasad zgłoszeń pod numery alarmowe, co zrobić w przypadku zauważenia pożaru lub innego zdarzenia zagrażającemu zdrowiu lub życiu, oraz jak się zachować w przypadku ogłoszenia ewakuacji.

Każdy mógł obejrzeć w środku wóz strażacki i zapoznać się z jego wyposażeniem oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dla dzieci przygotowany był również dmuchany zamek, kącik z malowaniem twarzy, balonami z helem, oraz fotobudka z pamiątkowym zdjęciem i logiem naszej firmy.

Podczas Dnia Bezpieczeństwa przeprowadzona została zbiórka pieniężna na rzecz Domu Dziecka we Wschowie, który od lat zmaga się z problemami finansowymi. Mamy nadzieję, że choć w ten sposób mogliśmy się przyczynić do poprawy funkcjonowania tej jednostki, oraz jakości życia ich małych mieszkańców. Takie spotkania pomogą nam zwiększać świadomość na temat zagrożeń na jakie musimy uważać i pomogą wyeliminować potencjalne wypadki.

Nad całością wydarzenia pod względem organizacyjnym czuwała Małgosia Rutkowska – dziękujemy i gratulujemy!

Poleć tę stronę