Dzień Ziemi w Siemianowicach Śląskich

2017-04-26

640x400_life-halosep-objectives.jpg

Dzieci i młodzież z Siemianowic Śląskich wzięły udział w sprzątaniu miasta z okazji Dnia Ziemi. Wydarzeniu towarzyszyły konkursy oraz lekcja edukacji ekologicznej. Na zlecenie Urzędu Miasta akcję przeprowadziła Stena Recycling.

Pomiędzy 18 a 26 kwietnia uczniowie siemianowickich szkół wzięli udział w sprzątaniu ulic swojego miasta. Dla szkół biorących udział w akcji zorganizowano także konkurs pod hasłem „Tworzymy sztukę na Dzień Ziemi 2017”, w ramach którego zostały wykonane prace plastyczne z materiałów do recyklingu, takich jak papier, plastik, metal, drewno czy tkaniny. 26 kwietnia w Parku Tradycji jury oceniło kompozycje konkursowe, przyznając nagrody.

Dzieci i młodzież wzięły również udział w spotkaniu edukacyjnym na temat recyklingu odpadów oraz w konkursie „Memo-recykling” z zakresu gospodarowania odpadami i ekologii. Cała akcja została przeprowadzona z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, który obchodzony jest corocznie 22 kwietnia. Celem inicjatywy jest promowanie ekologicznych postaw w społeczeństwie.

 Stena Recycling zapewniła niezbędne do sprzątania miasta przybory, koordynowała selektywną zbiórkę odpadów i ich odbiór. Przeprowadziła też lekcję edukacyjną i konkursy.

 – Obchody Dnia Ziemi i towarzyszące mu wydarzenia były doskonałą okazją do pokazania młodym pokoleniom jak ważna jest troska o przyrodę, a tym samym sortowanie odpadów. Recykling pozwala na ponowne wykorzystanie odpadów, które w przeciwnym razie znalazłyby się na składowisku – z 35 plastikowych butelek można wyprodukować 1 bluzę polarową – mówi Mariola Burdzik, Dyrektor  oddziału Stena Recycling w Siemianowicach Śląskich.

 Kolejne sprzątanie miasta planowane jest na wrzesień. Przeprowadzi je również Stena Recycling, która wygrała zapytanie ofertowe na realizację obu akcji. 

Poleć tę stronę