Ekologia po europejsku – spotkaj się ze Stena Recycling na Pikniku Europejskim w Ząbkach!

2014-06-25

Stena Recycling zaprasza na wspólne świętowanie na Pikniku Europejskim! W najbliższą sobotę, 28 czerwca, w Parku Miejskim w Ząbkach pośród drzew i kwitnącej zieleni ekologicznie świętujemy 10 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz 25 lecie wolnych wyborów. W godzinach 13.00-19.00 mieszkańcy Ząbek i okolic będą mogli wziąć udział w edukacyjnych warsztatach i konkursach recyclingowych przygotowanych przez firmę. Nie zabraknie również występów młodych talentów na scenie, koncertu zespołu „NO LOGO’’ oraz Orkiestry Dętej. Na dzieci będzie czekać wiele atrakcji, w tym jazda na kucykach. Przyjdź i baw się razem z nami!

Stena Recycling zaprasza na Piknik Europejski organizowany wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Ząbek i resztą mieszkańców. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 28 czerwca o godzinie 13.00, w Parku Miejskim im. Szuberta w Ząbkach. Nie tylko dzieci, ale także dorośli będą mogli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi ekologii i wziąć udział w organizowanym przez firmę Stena Recycling Memorecyklingu – konkursie wiedzy o recyklingu, a także spróbować swoich sił w grze komputerowej Recycle Drop, czy wykazać się sprawnością segregacji odpadów na czas. Na gości będzie także czekać wiele innych atrakcji – występy dzieci i młodzieży, pokazy tańca nowoczesnego, jazda na kucykach, konkursy z nagrodami, prezentacje krajów UE i wiele innych, a wspólną zabawę zakończy koncert alternatywnej kapeli reggae ,,NO LOGO’’.

Piknik Europejski to idealny moment na chwilę refleksji dotyczących zmian postaw proekologicznych w Polsce wspieranych przez Wspólnotę Europejską, a realizowanych chociażby przez warszawską STENAEkoStację. Od momentu wdrożenia w życie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, sprawdza się także jako Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla gminy Ząbki. „Jest to doskonały przykład na to, jak nowe regulacje mogą i powinny właściwie funkcjonować w praktyce, a wartości dla środowiska i mieszkańców, które niesie obecność STENA EkoStacji zostały docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Organizacja ta uznała funkcjonowanie stacji za przykład Dobrej Praktyki w zakresie dbania o środowisko. Tym samym warszawska STENA EkoStacja wyróżniona została w rocznym raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2012” oraz jako „Odpowiedzialna Inicjatywa Miesiąca” przez CSR.pl”, komentuje Anna Nowakowska, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży Stena Recycling.

Wstacji recyklingu można zostawić ponad 40 rodzajów odpadów, np.: surowce wtórne; elektroodpady, w tym zużyty sprzęt RTV i AGD, telefony, świetlówki czy komputery, a także odpady wielkogabarytowe czy niebezpieczne – tonery, baterie, akumulatory i aerozole. Wszystkie one zostają poddane recyklingowi lub utylizacji, zgodnie z obowiązującymi standardami i normami, zaś ubrania zostają przekazane do PCK. Punkt jest czynny w dogodnych godzinach: we wszystkie dni robocze od 8.00 do 20.00, a także w weekendy od 9.00 do 15.00. Obiekt pełni również funkcję edukacyjną – na jego terenie stworzono Showroom– przestrzeń wystawową, zawierającą konkretne przykłady wyjaśniające ideę recyklingu oraz proste pomysły na proekologiczne rozwiązania w domu, które mogą pomóc każdemu na co dzień przyczyniać się do lepszego gospodarowania zasobami, m.in. poprzez prawidłową segregację odpadów, stosowanie materiałów z recyklingu czy energooszczędnych żarówek LED.

W STENA EkoStacji kontenery i pojemniki są dostosowane do rodzajów konkretnych odpadów i zostały opatrzone czytelną instrukcją, które odpady można do nich wrzucać, a które należy umieścić w innych pojemnikach. Projekt pozwala na płynne poruszanie się po terenie stacji samochodem osobowym. Dzięki zaznaczonym pasom ruchu w ciągu godziny obiekt może przyjąć aż 50 pojazdów. Odwiedzający mogą znaleźć komplet informacji na stronie http://stenaekostacja.pl/, a na miejscu otrzymać ulotki informacyjne nt. właściwej segregacji oraz liczyć na pomoc ze strony profesjonalnej obsługi. W poprawnym sortowaniu pomaga także e-book „Jak sortować, żeby nie zwariować”, do pobrania ze strony: http://stenaekostacja.pl/e-book-jak-sortowac-zeby-nie-zwariowac/

Poleć tę stronę