Ekologia w rytmach reggae i hip-hop

2014-09-16

Pożegnaj lato w rytmie utworów Mesajaha i AbradAba! Przyjdź 20 września br. na piknik Eko Babie Lato w Swarzędzu. Wymień elektroodpady i makulaturę w punkcie STENA EkoStacji na sadzonki kwiatów. Po spełnieniu ekouczynku, na dzieci czekają konkursy ekologiczne, a na nieco starszych mieszkańców koncert gwiazd reggae i hip-hopu, pokaz laserowy oraz zabawa taneczna.

STENA EkoStacja zachęca wszystkich do pozbycia się w ekologiczny sposób elektroodpadów i makulatury. 20 września br. każdy ekouczynek zostanie nagrodzony sadzonką kwiatów zgodnie z przygotowanym wcześniej cennikiem. Stena Recycling, partner strategiczny pikniku Eko Babie Lato, zaprasza do punktu na parkingu przed pływalnią Wodny Raj od godziny 14:00. Piknik to wspaniała okazja do rozwiania ewentualnych wątpliwości związanych z recyklingiem. Wiedza przekazana przez najlepszych specjalistów w tej dziedzinie możne być wykorzystana podczas codziennego sortowania surowców, przy czym należy pamiętać, aby kłopotliwe odpady oddawać w specjalnych punktach, takich jak STENA EkoStacja. Najmłodsi będą mogli od razu sprawdzić, czy dobrze opanowali zagadnienia recyklingu podczas różnych zabaw i konkursów ekologicznych. Natomiast dla fanów motoryzacji STENA AutoZłom przygotowała niespodziankę – samochód przeznaczony do złomowania oraz drugi, już sprasowany w kostkę. Podczas pikniku pracownicy stacji demontażu będą opowiadać o tym, dlaczego właściwy recykling pojazdów jest tak ważny dla środowiska i gdzie możemy znaleźć wykorzystane ponownie fragmenty naszego samochodu.

Podczas pikniku na Scenie nad Jeziorem na gości czeka wiele atrakcji. Dla dzieci przygotowano szkolne konkursy ekologiczne – Ekociuszek oraz Ekolot, a także Edukacyjny Park Praw Natury. Dorośli będą mogli zapoznać się z zagrożeniami wynikającymi ze spalania odpadów w piecach domowych, przedstawionymi przez radnych z Komisji Gospodarczej. Do zabawy oraz po porady zaprasza również Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej". Nie zabraknie tańca, piosenek i ćwiczeń fitness. Na zakończenie imprezy Urząd Miasta Swarzędz przygotował koncert wyjątkowych muzyków – AbradAba oraz Mesajaha, znanych wszystkim miłośnikom hip-hopu i reggae. A na tych, których wciąż będzie rozpierać energia czekają jeszcze pokaz laserowy oraz tańce. Szkoda, że Babie Lato jest tylko raz w roku… Szczegółowy program http://eko.swarzedz.pl/

Mieszkańcom Swarzędza i okolic przypominamy, że STENA EkoStacja mieści się na ulicy Rabowickiej 2 i jest pierwszym punktem selektywnej zbiórki odpadów w mieście. W STENA EkoStacji mieszkańcy mogą oddać wszystkie surowce wtórne (butelki PET, puszki, makulaturę), odpady elektryczne i elektroniczne (RTV i AGD, telefony, świetlówki, komputery), a także odpady niebezpieczne (tonery, baterie, akumulatory, aerozole), wielkogabarytowe (meble, złom, gruz) i drobne. Od otwarcia EkoStacji w maju do teraz Swarzędzanie zostawili w niej ponad 3 tony elektroodpadów, przy czym z dnia na dzień, coraz więcej surowców trafia właśnie w to miejsce, aby znaleźć ponowne zastosowanie. Punkt działa w godzinach 7:00-17:00 pn. – pt. i 8:00-14:00 w soboty. Szczegółowe informacje na stronie www.stenaekostacja.pl.

Poleć tę stronę