Ekologiczny duet – Noworoczna akcja STENA EkoStacji i IKEA Targówek

2014-01-06

Niesprawny telewizor, wysłużony monitor, przestarzały telefon komórkowy - jeżeli po odpakowaniu gwiazdkowych prezentów, nie wiesz co zrobić ze starym sprzętem elektronicznym, podpowiadamy – możesz oddać go bezpłatnie do STENA EkoStacji przy ul. Chełmżyńskiej 180 w Warszawie. Od 4 do 12 stycznia 2014 r. w ramach wspólnej akcji IKEA Targówek i STENA EkoStacji w zamian za określone ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego możesz otrzymać m.in. kupony na obiad w restauracji IKEA Targówek, zniżki na zakupy żarówek LEDowych, kubki termiczne czy opaski z polaru od Stena Recycling.

Okres Świąt i Nowego Roku sprzyja zmianie starego sprzętu elektronicznego na bardziej zaawansowany technologicznie. Często pojawia się problem, co zrobić ze zużytymi urządzeniami RTV i AGD, które ostatecznie zalegają w piwnicy, czy na strychu, zajmując cenną przestrzeń. Zbiórka zorganizowana w ramach wspólnej akcji STENA EkoStacji i IKEA Targówek to okazja do przeprowadzenia noworocznych porządków w ekologicznym stylu. Elektroodpady to cenny zasób, który może być przetworzony i ponownie użyty w produkcji nowej jakości przedmiotów. Odzyskane np. ze zużytych telefonów komórkowych i komputerów: złoto, srebro, platyna, czy miedź mogą zostać wykorzystane do wytworzenia czajników, nowych obwodów w urządzeniach IT, czy instrumentów muzycznych, a z obudowy lodówki można wytworzyć obudowę do laptopa lub doniczkę.

Im większy sprzęt tym więcej prezentów Za oddanie minimum 5 sztuk małego sprzętu elektronicznego w trakcie trwania akcji będzie można odebrać m.in. kupon na lunch w restauracji IKEA oraz opaskę z polaru. Za elektroodpady większych rozmiarów będzie można odebrać nie tylko kupon na lunch, ale także kubek termiczny i zniżkę na zakup żarówek LEDowych w IKEA Targówek. Warto wiedzieć, że oświetlenie wykorzystujące technologię LED jest najlepsze dla domowego budżetu i środowiska naturalnego, ponieważ nie tylko zużywa do 85% mniej energii, ale też świeci do 25 razy dłużej w stosunku do oświetlenia wykorzystującego tradycyjne żarówki. Dzięki temu żarówki LED wymagają rzadszej wymiany, więc redukowana jest ilość wytwarzanych odpadów. Ponadto nie zawierają rtęci i mogą być przetwarzane w procesie recyklingu. Żarówki LED można używać w każdego rodzaju lampach.

Szukasz Inspiracji – przyjdź do EkoStacji EkoStacja to pierwsza i jedyna w Warszawie stacja recyklingu, w której można bezpłatnie zostawić wszystkie surowce wtórne, wielkogabarytowe, elektroniczne i niebezpieczne. Stacja działa na bazie najlepszych skandynawskich doświadczeń w organizacji i prowadzeniu tego typu punktów zbiórki opadów, które zostają poddane przetworzeniu lub utylizacji, zgodnie z obowiązującymi standardami i normami. STENA EkoStacja to także wyjątkowe miejsce ze względu na Showroom przygotowany wspólnie z IKEA, w którym można zobaczyć jak tworząc eko-wnętrza, żyć w zgodzie z najnowszymi trendami i naturą. Propagując ideę zrównoważonego życia w domu, IKEA pragnie pokazać, że ekologia to przede wszystkim małe zmiany w codziennych czynnościach, które przynoszą duże efekty. Showroom w STENA EkoStacji prezentuje jak ważny i potrzebny jest recykling, a także jak na przykładzie produktów IKEA  można  oszczędzać energię i zmniejszać ilość odpadów w domu.

Poleć tę stronę