Ekowymiana na otwarcie STENA EkoStacji w Swarzędzu!

2014-06-11

Wielka ekowymiana na wielkie otwarcie STENA EkoStacji – stacji recyclingu dla mieszkańców, przy ul. Rabowickiej 2, w Swarzędzu. Odbędzie się w sobotę, 17 maja w godz.10.00-15.00 i będą jej towarzyszyć liczne atrakcje edukacyjne adresowane do dzieci i dorosłych. Stena Recycling przeprowadzi również zbiórkę surowców, których powtórne przetworzenie chroni naturalne środowisko. Dlatego zachęcamy do przyniesienia elektrośmieci, makulatury, butelek PET i puszek. W zamian rozdawane będą nasiona kwiatów i sadzonki.

Jak zrobić ekoinstrumenty z recyclingu? Co to jest upcycling? Gdzie i dlaczego należy oddać makulaturę i elektroodpady? Odpowiedzi na te pytania poznają mieszkańcy Poznania, Swarzędza i okolic podczas ekologicznej soboty! 17 maja w STENA EkoStacji, przy ul. Rabowickeij 2, w Swarzędzu odbędzie się piknik ekologiczny z okazji otwarcia stacji dla mieszkańców. Tego dnia dzieci i dorośli będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach tworzenia instrumentów z recyklingu i nauki gry na nich, a także w konkursach z nagrodami – segregacji odpadów na czas lub grze komputerowej Recycle Drop. Zmęczonych rywalizacją o gadżety STENA EkoStacja zaprasza na drobny poczęstunek przed zabawą w memorecycling czy zmagania z ekokręglami. Gości po stacji oprowadzą pracownicy, którzy podpowiedzą, w jaki sposób należy sortować odpady i pokażą, w jaki sposób działa placówka.

Nie zabraknie również ekowymiany! W myśl propagowania idei recyklingu,Stena Recycling przeprowadzi zbiórkę surowców, których powtórne przetworzenie chroni naturalne środowisko. Dlatego zachęcamy do przyniesienia elektrośmieci, makulatury, butelek PET i puszek, które pracownicy wymienią na nasiona kwiatów i sadzonki według specjalnie przygotowanego cennika - KLIKNIJ TUTAJ.

STENA EkoStacja w Swarzędzu to już druga w Polsce stacja recyklingu dla mieszkańców która została stworzona przez firmę, na bazie skandynawskich doświadczeń w zakresie organizacji oraz prowadzenia zbiórki odpadów i jest doskonałym przykładem połączenia rozwiązań ekologicznych i efektywnych ekonomicznie. Pierwsza STENA EkoStacja powstała w 2012 roku w Warszawie - można w niej oddać wszystkie surowce wtórne oraz odpady wielkogabarytowe i niebezpieczne. Poddane one zostają recyklingowi lub utylizacji, zgodnie z obowiązującymi standardami i normami. Wartości dla środowiska i mieszkańców, które niesie jej obecność zostały docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Organizacja ta uznała funkcjonowanie stacji za przykład Dobrej Praktyki w zakresie dbania o środowisko. Tym samym warszawska STENA EkoStacja wyróżniona została w roczny raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2012” oraz jako  „Odpowiedzialna Inicjatywa Miesiąca” nadana przez CSR.pl.

STENA EkoStacja mieści się na ulicy Rabowickiej 2, w Swarzędzu, jest czynna przez cały tydzień, od pn. do pt. w godz. od 7.00 do 17.00, a w weekendy od 8.00 do 14.00. Po obiekcie można poruszać się samochodem wzdłuż tras prowadzących do właściwych kontenerów zaznaczonych na mapce. Do stacji można dojechać autobusami linii 407,S8, S9 lub samochodem.

Przed udziałem w ekozbiórce zachęcamy do pobrania e-booka „Jak sortować, żeby nie zwariować” z poniższych stron:

http://stenaekostacja.pl/e-book-jak-sortowac-zeby-nie-zwariowac/

http://czterykaty.pl/czterykaty/0,136087.html

Poleć tę stronę