Ferie ze Stena Recycling w Centrum Recyklingu Elektroniki

2023-02-09

Ferie ze SR_CompQual80.jpg

W ramach współpracy z Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, w naszym Centrum Recyklingu odbył się Dzień Ferii ze Stena Recycling. Młodzi mieszkańcy Wschowy mieli okazję poznać temat recyklingu oraz jego pozytywnego wpływu na środowisko.

Dlaczego w Stenie powiewa flaga Szwecji? Jak segregować, aby nie zwariować? Co to jest re-use? Na te i wiele innych ciekawych pytań odpowiedź zyskały dzieci, które odwiedziły  Centrum Recyklingu Elektroniki we Wschowie w czasie Dnia Ferii w Stenie 8 lutego.

Wycieczka została zorganizowana przez Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie i uczestniczyło w niej 12 dzieci  w wieku od 8 do 12 lat wraz z opiekunami. Dzień Ferii ze Stena Recycling miał na celu przybliżenie tematu recyklingu, przedstawienie materiałów, które można ponownie wykorzystać i przede wszystkim zachęcenie do dbania o środowisko. Dodatkowo, uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z działalnością naszej firmy, obejrzeć ciekawe doświadczenia i wziąć udział w konkursach. Nasi eksperci wprowadzili je w tajniki recyklingu elektroniki, demontażu i ponownego wykorzystania monitorów oraz baterii.

Dziękujemy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie za współpracę i wszystkim uczestnikom wycieczki za zainteresowanie tematem recyklingu i aktywnym udziałem w zaplanowanych aktywnościach. Liczymy na to, że za rok będziemy mogli ponownie ugościć młodych mieszkańców Wschowy w naszym oddziale.

Poleć tę stronę