Głosowanie na najlepszą praktykę 5-lecia zakończone

2022-05-22

Głosowanie_Praktyka.png

STU ERGO Hestia SA i projekt: Upcykling odpadów i organizacja warsztatów z upcyklingu został zwycięzcą w głosowaniu na najlepszą praktykę 5-lecia konkursu Stena Circular Economy Award.

Ideą Konkursu Stena Circular Economy Award, jak i głosowania na praktykę 5-lecia, jest szerzenie świadomości o gospodarce obiegu zamkniętego oraz promowanie pomysłów i praktyk z tym związanych. Głosowanie odbywało się od 11 kwietnia 2022 roku do 16 maja 2022 roku i w tym czasie każdy mógł oddać głos na jedną z dwudziestu trzech

wyłonionych, w trakcie wszystkich edycji konkursu, najlepszych praktyk. Były to zwycięskie i wyróżnione projekty w dwóch kategoriach: Przedsiębiorstwo – promocja; Przedsiębiorstwo – praktyka.

 

- Konkurs Stena Circular Economy Award rok rocznie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ciągu 5 edycji wpłynęły 133 zgłoszenia od przedsiębiorstw i 55 projektów studenckich, nagrodzone zostały 23 firmy i 10 studentów. Bardzo doceniamy i cieszymy się, że konkurs jako platforma do wzajemnego inspirowania i wymiany doświadczeń sprawdza się i inspiruje do zamykania obiegu. – mówi Aleksandra Surdykowska PR & Marketing Manager ze Stena Recycling.

 

Inicjatywa firmy STU ERGO Hestia SA polega na ponownym wykorzystaniu części odpadów elektronicznych oraz pozostałości po szkodach klientów, które wracają̨ do ERGO Hestii i są̨ nieodłącznym elementem procesu likwidacji szkód. W ramach współpracy z wykonawcami produktów upcyklingowych, Spółka wykorzystuje ponownie materiały pochodzące z odpadów, tworząc m.in. biżuterię̨, materiałowe etui na sprzęt elektroniczny, gadżety podarunkowe, nagrody konkursowe, a nawet meble, które są̨ użytkowane w siedzibie. Firma zorganizowała także warsztaty z upcyklingu dla pracowników w ramach wewnętrznego wydarzenia „Open Day Środowiskowy”.

 

Organizowany przez Stena Recycling konkurs Stena Circular Economy Award ma na celu promocję firm - Liderów GOZ - które wdrażają lub promują gospodarkę obiegu zamkniętego. Wspiera również studentów, którzy mają pomysł na promocję lub wdrażanie GOZ do społeczeństwa lub biznesu. Dzięki temu tworzy platformę do wymiany doświadczeń i edukacji. W tym roku w V edycji konkursu zwycięzcami zostali - w kategorii „Przedsiębiorstwa najlepsze praktyki GOZ” pierwsze miejsce wygrały ex aequo firmy IKEA oraz Kaufland Polska, natomiast wyróżnienie otrzymała firma EcoBean. Zaś w kategorii „Przedsiębiorstwa promujące GOZ” pierwsze miejsce zajęła firma WoshWosh, a wyróżnienie otrzymała firma Allegro.pl. W kategorii „Projekt studencki” główną nagrodę zdobyła Agnieszka Chmura za projekt „Klaster Cyrkularny”.

Poleć tę stronę