IT STARTS HERE – start nowej koncepcji komunikacji

2015-06-17

ish.jpg

„Wspólnie tworzymy wartość” – to punkt wyjścia nowej koncepcji komunikacji „IT STARTS HERE”, której wdrożenie Stena Recycling właśnie rozpoczęła na wszystkich swoich rynkach w Europie. Z początkiem czerwca nastąpiła również zmiana w kierownictwie Stena Recycling Polska. Funkcję Dyrektora Zarządzającego polskiego oddziału Steny objął Leif Gustafsson, zastępując na tym stanowisku Fredrika Valentina.

W tradycyjnym przemyśle zarządzania odpadami, Stena Recycling pragnie podkreślić wartość zrównoważonego recyklingu, którą można uzyskać wyłącznie przy ścisłej współpracy przedsiębiorstw i społeczeństwa.– Jako wiodąca firma branży recyklingu współpracujemy z małymi i dużymi przedsiębiorstwami, uczelniami, władzami lokalnymi i lokalną społecznością. To właśnie tutaj wszystko się zaczyna – mówi Magnus Rundberg, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Stena Recycling International.

 

Ogłoszenie koncepcji “IT STARTS HERE” ma miejsce na wszystkich 5 rynkach, na których działa Stena Recycling: szwedzkim, fińskim, duńskim, norweskim i polskim. W ramach wdrożenia koncepcji w przyszłym roku zostaną przedstawione innowacyjne projekty, które będą realizowane przez firmę i jej partnerów. Celem wprowadzanych działań jest podkreślenie znaczenia inteligentnie realizowanego recyklingu w zrównoważonym społeczeństwie oraz pokazanie jak odpowiedzialne zarządzanie zasobami pozytywnie wpływa na działalność biznesową firm i środowisko naturalne. Wraz z ogłoszeniem koncepcji zmianie ulega również logotyp firmy.

 

–  Zrównoważony rozwój jest integralną częścią naszej działalności oraz naszym pomysłem na biznes. Kiedy produkt ulega zniszczeniu, nie oznacza to końca jego „życia” – przeciwnie, jest to nowy etap. Chcemy wyraźnie podkreślić, że tam gdzie inni widzą odpady, my widzimy zasoby, nowe materiały i możliwości. Poprzez odpowiedzialne zarządzanie odpadami pomagamy naszym klientom rozwijać ich biznes w zrównoważony, korzystny finansowo sposób. Pozwala nam to poszerzać nasze usługi oraz tworzyć nowe rozwiązania, przyczyniając się do rozwoju zrównoważonego społeczeństwa. Jest to początek dalekiej drogi – mówi Rundberg.

Realizacji koncepcji komunikacji towarzyszy budowa największego dotychczas zakładu recyklingu Stena Recycling w Halmstad w Szwecji. Centrum Recyklingu Stena Nordic będzie najbardziej zaawansowanym      i najefektywniejszym tego rodzaju obiektem w Skandynawii, zajmującym się odzyskiem m.in. samochodów i urządzeń elektronicznych. – Budowa zakładu jest nowym początkiem. Widząc ogromną ilość surowców pozyskanych z odpadów naszych klientów, określenie „IT STARTS HERE” nasuwa się samo –  zwraca uwagę Rundberg.

 

Zobacz film “IT STARTS HERE” - kliknij.

Poleć tę stronę