KOLEJNA EDYCJA CHARYTATYWNEJ ZBIÓRKI OBUWIA ZA NAMI !

2023-04-28

Intro image woshwosh_CompQual80.png

W tym roku, już po raz kolejny, Stena Recycling została partnerem zbiórki obuwia dla osób potrzebujących, organizowanej przez firmę woshwosh.                                  W tej edycji wspólnie z partnerami zebraliśmy 694 pary butów! Dziękujemy naszym Klientom za włączenie się w tę akcję!

Za nami kolejna edycja akcji „Przekaż wiosnę” organizowanej przez firmę woshwosh - w trakcie 2 tygodni akcji zebrano ponad 10 tysięcy par butów. Zebrane, a następnie zdezynfekowane i oczyszczone buty zostaną przekazane potrzebującym dzięki pomocy: Caritas Polska, Fundacja Granica, Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża oraz Fundacja Bank Ubrań. Nasza firma ponownie została partnerem zbiórki i razem z naszymi klientami aktywnie włączyliśmy się w tę inicjatywę 

Troska o środowisko i społeczeństwo  

W swoich założeniach akcja zwraca uwagę na świadomą konsumpcję i ograniczenie ilości odpadów poprzez odpowiednie zagospodarowanie nieużywanych już butów, jednocześnie umożliwiając zaangażowanie w celową pomoc charytatywną, odpowiadającą na realne potrzeby społeczne.   

“Rocznie produkowane jest na świecie ok. 22 miliardów par butów, 300 milionów wyrzuca się już po roku użytkowania. A przecież zamiast trafiać do kosza mogłyby dostać drugie życie i przydać się tym, którzy naprawdę ich potrzebują” – mówi Martyna Zastawna, pomysłodawczyni zbiórki obuwia oraz założycielka woshwosh.   

Podczas poprzednich edycji zbiórek woshwosh zebrało i przekazało ponad 180 tysięcy par butów tym, którzy najbardziej ich potrzebują. Ubiegłoroczna wiosenna zbiórka była wyjątkowa, ponieważ wszystkie zebrane buty trafiły do osób uchodźczych w Ukrainie. Ponad 27 tirów dostarczyło buty do ośrodków w Polsce, na zachodzie Ukrainy, a także do terenów dotkniętych wojną, takich jak Bucza czy Irpień. 

O tegorocznej edycji 

Już od 5 lat akcja firmy woshwosh wspiera najbardziej potrzebujące osoby – niestety, rośnie skala ubóstwa w Polsce. Obecnie aż 1,6 mln mieszkańców Polski żyje w skrajnym ubóstwie. Brak odpowiedniego ubioru czy obuwia jest jednym z czynników, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, blokując na przykład możliwość aktywizacji zawodowej.  

Stena Recycling od 3 lat jest partnerem akcji oraz wspiera ją wraz ze swoimi klientami. W tym roku zbieraliśmy buty wspólnie z firmami ZEELANDIA, NESPERTA EUROPE SP. ZO.O., INTROGRAF, ABM Greiffenberger Polska, Team MP Sp. z o.o., TORF CORPORATION Sp. Z.o.o. oraz GOTEC Polska Sp. z o.o.  Do tegorocznej akcji przyłączyli się również pracownicy Stena Recycling. Razem zebraliśmy aż 694 par. Bardzo dziękujemy firmom za aktywne włączenie się w zbiórkę! 

Wspólnie dążymy do zrównoważonej przyszłości  

Akcja ma dla nas wyjątkowe znaczenie: nie tylko wspiera najbardziej potrzebujące osoby, jest również bliska wartościom naszej firmy, promując ponowne użycie i wydłużanie cyklu życia produktów. Dodatkowo wspiera realizację celów, które wyznaczyliśmy w naszej pierwszej Strategii zrównoważonego rozwoju 2025 – zaangażowanie w zbiórkę pozwala na promocje wiedzy o gospodarce cyrkularnej i wzmacnia kształtowanie odpowiedzialnych, proekologicznych postaw w społeczeństwie. To właśnie ze względu na wykorzystanie modelu ponownego użycia w działaniach charytatywnych, zbiórka obuwia organizowana przez woshowsh zdobyła pierwsze miejsce w V edycji konkursu Stena Circular Economy Award.    

Poleć tę stronę