Kolejna szansa na tytuł Lidera GOZ – rusza II edycja Stena Circular Economy Award

2018-10-15

klosy z logo 2018_CompQual80.png

15 października 2018 roku rusza II edycja konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu jest „Cyrkularny potencjał do wykorzystania”. W tym roku, odwołując się do najciekawszych i najbardziej efektywnych rozwiązań z rynku polskiego i międzynarodowego, Stena Recycling chce zwrócić uwagę na realne korzyści dla firm, wynikające z wdrażania modeli biznesowych zgodnych z zasadami GOZ.

Celem konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego jest promowanie przedsiębiorstw, stosujących rozwiązania z obszaru Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ), oraz aktywizacja innych firm i jednostek naukowych do stosowania dobrych praktyk w tym zakresie. Dzięki temu inicjator i organizator konkursu, firma Stena Recycling, upowszechnia wiedzę o korzyściach wynikających z GOZ i wspiera transformację polskiej gospodarki z modelu linearnego na cyrkularny.

Pierwsza edycja konkursu pokazała, że firmy chcą uczestniczyć w pozytywnej zmianie w kierunku GOZ i mają pomysł, jak to zrobić. Zobaczyliśmy również, jak ważna jest potrzeba edukowania w obszarze gospodarki cyrkularnej. Dążymy do tego, by nasz konkurs stał się swoistą platformą wymiany wiedzy, doświadczeń, a przede wszystkim inspiracją dla firm do analizy swoich działań pod kątem zasad GOZ. W tym roku szczególnie skupimy się na pokazaniu konkretnych korzyści dla przedsiębiorców, dzięki przybliżeniu najciekawszych praktyk z różnych rynków. Zależy nam także, aby zwrócić uwagę na cyrkularny potencjał polskich firm – mówi Aleksandra Surdykowska, Manager ds. Marketingu w Stena Recycling.

Konkurs jest skierowany do firm i studentów. Przewidziano w nim trzy kategorie:

1. dla przedsiębiorców, którzy wdrożyli praktyki z obszaru GOZ;

2. dla przedsiębiorców, którzy podejmują działania na rzecz promocji idei GOZ;

3. dla studentów, którzy zaproponują sposób wdrożenia zasad GOZ.

Partnerami merytorycznymi konkursu są Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Koalicja na Rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego „RECONOMY”. Projekty oceni 8-osobowe Jury pod przewodnictwem Piotra Bruździaka, Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu w Stena Recycling. Wyłonieni przedsiębiorcy, niezależnie od kategorii, w ramach nagrody mają możliwość wybrania z oferty Stena Recycling usługi środowiskowej lub szkoleniowej, wśród których wymienić można m.in. audyt środowiskowy, plan ekoedukacji czy szkolenie z zakresu transportu odpadów niebezpiecznych. Wyróżniony student lub grupa studentów wygrają notebooki oraz grant w wysokości 10 000 zł na realizację projektu edukacyjnego z obszaru GOZ.

Na zgłoszenia konkursowe czekamy do 31 stycznia 2019 roku. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali podsumowującej II edycję konkursu, która odbędzie się wiosną 2019 roku.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie: https://www.stenarecycling.pl/stena-circular-economy-award

Poleć tę stronę