Konferencja "Gospodarka Obiegu Zamkniętego od teorii do praktyki"

2018-10-22

Keynote speakers_CompQual80.jpg

25 października 2018 r. odbędzie III międzynarodowa konferencja Koalicji rECOnomy - Circular Economy Warsaw Summit - "Gospodarka Obiegu Zamkniętego od teorii do praktyki". To kulminacyjne wydarzenie w ramach Polish Circular Week – Tygodnia Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Konferencja koalicji rECOnomy jest jedyną w Polsce okazją do poznania praktycznych rozwiązań z obszaru Gospodarki Obiegu Zamkniętego i możliwości ich implementacji dla różnych branż. Jest skierowana głównie do biznesu i ma na celu pomoc we wdrożeniu idei GOZ w polskich firmach i przedsiębiorstwach.

Podczas tegorocznej edycji odbędą się sesje innowacyjnych case study z obszaru circular economy, wystąpienia ekspertów zagranicznych, prezentacja Zasady 5R w praktyce oraz dyskusja na temat wdrażania strategii GOZ w Polsce na podstawie holenderskich doświadczeń.

Pięć sesji tematycznych i ciekawa forma konferencji mają pomóc w prowadzeniu dyskusji między różnymi przedstawicielami biznesu oraz w dzieleniu się dobrymi praktykami z obszaru GOZ. Przewidziane są bloki, w których reprezentanci firm takich jak np. IKEA czy BASF zaprezentują najciekawsze rozwiązania związane z wprowadzaniem zrównoważonej polityki w swoich organizacjach. Będzie również możliwość wymienienia poglądów podczas debaty oksfordzkiej oraz w czasie stolikowych sesji eksperckich.

Koalicja na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego rECOnomy powstała we wrześniu 2015 r. Jej  celem jest edukowanie różnych grup interesariuszy oraz inspirowanie biznesu do podejmowania działań zbliżających Polskę do modelu gospodarki o obiegu zamkniętym. W ramach Koalicji firma Stena Recycling współpracuje z firmą doradczą CSR Consulting, Instytutem Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO, Instytutem Innowacyjna Gospodarka, Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego, platformą Dekoeko.com oraz firmą How To Wear Fair.

Więcej informacji o konferencji i rejestracja na stronie: www.reconomy.evenea.pl.

Poleć tę stronę