Konferencja „W kierunku obiegu zamkniętego – biznes i konsument na ścieżce zmian”

2017-10-23

reconomy_banner_peter_lacy_v3konferencja_GOZ_peter_lacy_PL_CompQual80.jpg

23 listopada w Centrum Olimpijskim odbędzie się już druga edycja konferencji Koalicji rECOnomy „W kierunku obiegu zamkniętego – biznes i konsument na ścieżce zmian”. Wydarzenie to jest skierowane do biznesu i ma na celu pomoc we wdrożeniu idei gospodarki obiegu zamkniętego w polskich firmach i przedsiębiorstwach. Stena Recycling jest jednym z założycieli, powstałej w 2015 r., Koalicji rECOnomi i organizatorem konferencji.

Koalicja rECOnomy ma na celu promocję idei zrównoważonego rozwoju, a  w szczególności zasad  gospodarki o obiegu zamkniętym. Swoje działanie kieruje głównie do biznesu.  Założycielami inicjatywy są Stena Recycling wraz Instytutem Innowacyjna Gospodarka, platformą Dekoeko.com, przy współpracy z Centrum Etyki, Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego oraz CRS Consulting.

Sesje i ciekawa forma konferencji mają pomóc w prowadzeniu dialogów między różnymi przedstawicielami biznesu oraz w dzieleniu się rozwiązaniami i dobrymi praktykami z obszaru GOZ. Dlatego też w przewidziane są nie tylko bloki, w których firmy jak np. Unilever lub Ikea opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z wprowadzaniem zrównoważonej polityki do swoich firm.  Będzie również możliwość wymienienia poglądów i dyskusji podczas debaty oksfordzkiej oraz w czasie stolikowych debat eksperckich.

Równolegle podczas trwania całej konferencji będzie można obejrzeć wystawę, na której wiedzą i pomysłami związanymi ze zrównoważonym rozwojem podzielą się przedstawiciele różnych firm.

Głównym prelegentem tegorocznej edycji jest Peter Larcy - ekspert w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, szczególnie skupiający się na gospodarce obiegu zamkniętego oraz prawach konsumenckich. W tym roku Konferencja została objęta patronatem Ambasady Holandii, Ministerstwa Rozwoju oraz Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie : http://reconomy.pl/pl/koalicja

Poleć tę stronę