Nagrodziliśmy najbardziej „zielone” Fabryki

2019-12-03

fabryka-roku_04.12.2019-288 NOWY_CompQual80.jpg

Właśnie zakończyła się już ósma edycja konkursu na najlepsze fabryki. W grudniu poznaliśmy laureatów nagrody Fabryka Roku. Ten ogólnopolski konkurs promuje zakłady produkcyjne, które są liderami wprowadzenia najnowocześniejszych rozwiązań i technologii w Polsce, w obszarach takich jak: automatyzacja produkcji, utrzymanie ruchu, systemy IT wspomagające produkcję, przemysł 4.0 i ekologia.

W tej edycji klasyfikację generalną wygrała firma Pilkington Automotive Poland.
Stena Recycling miała przyjemność być sponsorem nagrody Zielona Fabryka, dla tych przedsiębiorstw, które działają w sposób zrównoważony oraz pracują nad ciągłą optymalizacją swoich procesów, tak aby zmniejszyć swoje oddziaływanie na  środowisko. Cieszymy się, że w tym roku w Zielonej Fabryce konkurowało rekordowo dużo firm. Pokazuje to, że  coraz więcej przedsiębiorstw wdraża rozwiązania oraz używa materiałów w zgodzie z otaczającym nas środowiskiem. Szczególnie jednak cieszy nas fakt, że wśród dobrych praktyk coraz częściej pojawiają się takie, które nawiązują do modeli gospodarki obiegu zamkniętego, idei szczególnie bliskiej Stenie. Nagrodę Zielona Fabryka wygrały ex aequo 2 firmy:  FAMED Żywiec Sp. z o.o. i Mercedes–Benz Manufacturing Poland.

Przed Galą wręczenia nagród odbyła się również konferencja, podczas której Piotr Bruździak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Stena Recycling wyjaśniał, dlaczego optymalizacja gospodarki odpadami jest jedną z najlepszych dróg do wprowadzenia gospodarki cyrkularnej.  

Serdecznie gartulujemy wsztkim zwycięzcom!

Poleć tę stronę