Nowe komputery dla szkół podstawowych we Wschowie

2020-11-19

wschowa2_CompQual80.jpg

Ponad 20 nowych laptopów przekazała Stena Recycling do 3 szkół podstawowych we Wschowie. Wsparcie zostało przygotowane w porozumieniu z dyrektorami szkół i w odpowiedzi na ich potrzeby. W dobie pandemii nowy sprzęt pomoże dzieciom oraz wesprze nauczycieli w procesie zdalnego nauczania. Komputery zostały przekazane w obecności Burmistrza Wschowy Konrada Antkowiaka. Stena Recycling po raz kolejny wspiera lokalną społeczność we Wschowie.

Dostęp do nowoczesnego sprzętu komputerowego, poznawanie nowych programów i zdobywanie niezbędnych umiejętności, czy wreszcie zdalne nauczanie. Potrzeby poszerzania wiedzy dzieci, młodzieży a także możliwości nauczycieli w tych obszarach są bardzo istotne. Stena Recycling we Wschowie postanowiła wesprzeć lokalne placówki oświatowe i po uzgodnieniu z dyrektorami ich potrzeb w tym zakresie, zakupiła u lokalnego dostawcy 24 laptopy wraz z niezbędnym oprogramowaniem. Sprzęt został właśnie przekazany do szkół.

- Dzisiaj, gdy dzieci uczą się zdalnie, każdy komputer jest dla nas nieocenioną pomocą. Tego rodzaju wsparcie bardzo przyda się naszym najmłodszym uczniom, do których przekażemy sprzęt. Gdy dzieci wrócą ponownie do szkoły, nowe komputery znacznie ułatwią naukę, wesprą także kadrę nauczycielską – mówi Małgorzata Goździcka – Marciniak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 we Wschowie.

Stena Recycling po raz kolejny zdecydowała się wesprzeć lokalną społeczność we Wschowie.

- Nasz zakład funkcjonuje we Wschowie od wielu lat. Chcemy być nie tylko dobrym, profesjonalnym pracodawcą, stawiamy również na współpracę z władzami i wsparcie mieszkańców. Tak było wiosną, gdy pomagaliśmy lokalnej służbie zdrowia podczas walki z pierwszą falą pandemii i tak jest teraz, gdy odpowiedzieliśmy na potrzeby dyrektorów szkół. Cieszymy się, że to wsparcie, zapoczątkowane uzgodnieniami ze szkołami w sierpniu, trafi teraz do najmłodszych oraz ich nauczycieli – mówi Krzysztof Niedzielski, dyrektor Centrum Recyklingu Elektroniki Stena Recycling we Wschowie.

Stena Recycling prowadzi we Wschowie jeden z najnowocześniejszych zakładów recyklingu zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego w Polsce. Spółka od wielu lat włącza się we współpracę ze społecznością i samorządem. W przeszłości współfinansowała zakup wozu gaśniczego dla lokalnej straży pożarnej oraz samochodu do przewozu osób i sprzętu ratowniczego, organizowała zwiedzanie zakładu dla okolicznych szkół oraz wspierała miejscowy dom dziecka.

Poleć tę stronę