Nowe komputery dla uczniów liceum we Wschowie od Stena Recycling

2021-09-01

aappprzyciete laptopy wschowa_CompQual80.jpg

Szesnaście nowoczesnych laptopów wraz z oprogramowaniem przekazała Stena Recycling I Liceum Ogólnokształcącemu im. Tomasza Zana. W dobie pandemii komputery będą służyć uczniom także w przypadku zdalnego nauczania. To kolejny raz, gdy działająca od lat we Wschowie Stena Recycling wspiera społeczność lokalną.

Nowe laptopy trafiły właśnie do pracowni informatycznej I Liceum Ogólnokształcącego we Wschowie. Uczniowie będą z nich korzystać podczas codziennych zajęć, a jeśli zajdzie taka potrzeba, w czasie pandemii będą wykorzystywane do nauki zdalnej. Wsparcie przygotowane przez Stena Recycling zostało szczegółowo uzgodnione z dyrekcją liceum. W sumie szkoła otrzymała 16 komputerów Dell wraz z pełnym oprogramowaniem.

- W pełni zdajemy sobie sprawę jak istotne w procesie nauki jest korzystanie z nowoczesnych narzędzi. Odpowiedniej jakości sprzęt informatyczny to podstawa, stąd nasza decyzja o przekazaniu nowych laptopów. Uznaliśmy, że w czasie pandemii nasze wsparcie jest najbardziej potrzebne, dlatego odpowiedzieliśmy na potrzeby dyrektorów szkół – mówi Krzysztof Niedzielski, dyrektor Centrum Recyklingu Elektroniki Stena Recycling we Wschowie.

- Nowe laptopy, które zastąpiły wysłużone od wielu lat komputery stacjonarne, to ogromna szansa dla naszego liceum, aby stać się jeszcze bardziej konkurencyjną szkołą na rynku ofert edukacyjnych w naszym regionie – powiedział Jakub Ślipko, Dyrektor liceum.

Wsparcie liceum we Wschowie to kolejny przykład na to jak aktywnie w życie miasta włącza się Stena Recycling. Kilka miesięcy temu podobna pomoc - ponad 20 nowych laptopów trafiła do 3 szkół podstawowych we Wschowie. Do dzisiaj firma wspiera także lokalną służbę zdrowia podczas walki z pandemią.

- Jesteśmy obecni we Wschowie od lat. Staramy się nie ograniczać tylko do działalności produkcyjnej, zależny nam na budowaniu dobrych i trwałych relacji z mieszkańcami i lokalnymi władzami. Wierzymy, że to dobry przykład dla innych firm działających w regionie – przekonuje Krzysztof Niedzielski.

Stena Recycling prowadzi we Wschowie jeden z najnowocześniejszych zakładów recyklingu zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego w Polsce. Spółka od wielu lat włącza się we współpracę ze społecznością i samorządem. W przeszłości współfinansowała zakup wozu gaśniczego dla lokalnej straży pożarnej oraz samochodu do przewozu osób i sprzętu ratowniczego, organizowała zwiedzanie zakładu dla okolicznych szkół oraz wspierała miejscowy dom dziecka.

Poleć tę stronę