Nowy, profesjonalny sprzęt dla strażaków z Bydgoszczy

2021-11-29

Bydgoszcz4_CompQual80.jpg

Sprzęt niezbędny do gaszenia pożarów i bezpośrednio podnoszący bezpieczeństwo pracy strażaków trafił właśnie do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Stena Recycling kolejny raz udowadnia, że reaguje na bieżące, lokalne potrzeby jednostek ratowniczo-gaśniczych.

Profesjonalny wentylator oddymiający, prądownice wodne typu turbo i lanca kominowa niezbędna w czasie prowadzenia specjalistycznych działań – takie wyposażenie od dziś będą mieć do dyspozycji strażacy w Bydgoszczy. Stena Recycling, w uzgodnieniu z Komendantem Miejskim zdecydowała się wesprzeć lokalne jednostki.

Wsparcie Komendy w Bydgoszczy to kolejny przykład na to jak aktywnie w życie lokalnej społeczności angażuje się Stena Recycling. Firma, która działa w największym mieście województwa kujawsko-pomorskiego, od lat angażuje się w pomoc udzielaną jednostkom straży pożarnej, służbom medycznym, uczniom szkół podstawowych i licealnych oraz dzieciom z domów dziecka. Współpraca z samorządami i mieszkańcami jest wpisana w DNA przedsiębiorstwa. 

- W Stena Recycling od zawsze staramy się na bieżąco reagować na wszystkie lokalne potrzeby i tam gdzie jest to konieczne zapewniać niezbędne wsparcie. Tak było w tym przypadku, po konsultacjach z Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy uzgodniliśmy czego aktualnie najbardziej potrzebują funkcjonariusze. Bardzo nas cieszy, że sprzęt będzie wykorzystywany do prowadzenia akcji ale także będzie miał wpływ na bezpieczeństwo tych, którym będzie służył czyli strażakom – mówi Włodzimierz Rydzyński – Dyrektor oddziału Stena Recycling w Bydgoszczy.

Przekazany właśnie sprzęt będzie pomagał w prowadzeniu akcji ratowniczo-gaśniczych. Jego wykorzystanie zapewni między innymi ochronę budynków, usuwanie niebezpiecznych gazów, oraz oddymianie.  

- Strażacy każdego dnia niosą pomoc w wielu różnych zdarzeniach. W chwili gdy walczą o zdrowie i życie ludzi a także zabezpieczają i ratują mienie, korzystanie z najlepszego sprzętu jest niezbędne. Dziękując Stena Recycling za wsparcie naszej komendy, mamy nadzieję że otrzymany sprzęt nie będzie musiał być wykorzystywany zbyt często – mówi Komendant Miejski PSP w Bydgoszczy – Janisław Buller.  

Przekazanie sprzętu strażakom w Bydgoszczy nastąpiło 29 listopada. Stena Recycling na co dzień wspiera medyków i strażaków. Z pomocy firmy skorzystali w tym roku ratownicy medyczni we Wschowie w czasie I fali pandemii oraz strażacy w Swarzędzu, Szczecinie, Bolechowie, którzy otrzymali między innymi hełmy strażackie, węże gaśnicze, rękawice techniczne i wyposażenie do cięcia metalu.

Poleć tę stronę