Nowy sprzęt dla strażaków z podpoznańskiego Bolechowa

2021-11-03

przycięte_Zdjęcie 1_CompQual80.jpg

Sprzęt audiowizualny i profesjonalne wyposażenie sali szkoleniowej trafiły właśnie do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w podpoznańskim Bolechowie. Wśród przekazanych urządzeń znalazły się: sprzęt telewizyjny, ekran, projektor i nagłośnienie. Wszystkie elementy Stena Recycling przekazała do jednostki w Bolechowie, w uzgodnieniu z Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Stena Recycling ponownie reaguje na lokalne potrzeby.

Wsparcie jednostki w Bolechowie to kolejny przykład na to, jak aktywnie w życie lokalnej społeczności angażuje się Stena Recycling. Firma, która działa w podpoznańskim Czerwonaku, od lat angażuje się w pomoc udzielaną jednostkom straży pożarnej, służbom medycznym, uczniom szkół podstawowych, liceuów i dzieciom z domów dziecka. Współpraca z samorządami i mieszkańcami jest wpisana w DNA przedsiębiorstwa. 

Przekazany właśnie sprzęt audiowizualny, pozwoli na dokończenie modernizacji i wyposażenie sali szkoleniowej, w której do swojej codziennej pracy przygotowują się strażacy. Są to zarówno ekrany, sprzęt telewizyny, rzutnik i system nagłośnienia.

- Strażacy – ratownicy każdego dnia niosą pomoc w wielu różnych zdarzeniach. Ich sprawność, odpowiednie wyszkolenie i przygotowanie są kluczowe, gdy w walce o życie ludzi liczy się każda sekunda. Dlatego tak ważne jest, aby już na etapie przygotowania i szkolenia, jednostka mogła korzystać ze sprzętu najwyższej jakości. Jesteśmy dumni z tego, że możemy dziś wesprzeć strażaków - mówi Robert Wojtaszek, Dyrektor Oddziału Stena Recycling w Czerwonaku.

Przekazanie sprzętu jednostce nastąpiło pod koniec października. Stena Recycling na co dzień wspiera medyków i strażaków. Z pomocy firmy skorzystali ratownicy medyczni we Wschowie w czasie I fali pandemii oraz strażacy w Swarzędzu i Szczecinie, którzy otrzymali między innymi hełmy strażackie, węże gaśnicze, rękawice techniczne i wyposażenie do cięcia metalu.

Poleć tę stronę