Nowy sprzęt dla strażaków z Polic

2021-08-31

nnext_przyciete_police_CompQual80.jpg

Specjalistyczny sprzęt niezbędny strażakom – ratownikom trafił właśnie do Komendy Powiatowej PSP w Policach. To kolejny przykład reakcji Stena Recycling na lokalne potrzeby. Wśród przekazanych elementów znalazły się węże strażackie, przecinarka do betonu i inne, niezbędne wyposażenie. Stena Recycling, w uzgodnieniu z Komendantem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, zdecydowała się wesprzeć lokalnych strażaków.

Wsparcie jednostki w Policach to kolejny przykład na to, jak aktywnie w życie lokalnej społeczności angażuje się Stena Recycling. Firma, która działa także w Szczecinie, od lat angażuje się w pomoc udzielaną jednostkom straży pożarnej, służbom medycznym, uczniom szkół podstawowych, liceów i dzieciom z domów dziecka. Współpraca z samorządami i mieszkańcami jest wpisana w DNA przedsiębiorstwa. 

- Strażacy - ratownicy każdego dnia niosą pomoc w wielu różnych zdarzeniach. Ich sprawność i zdrowie są kluczowe, gdy w walce o życie ludzi liczy się każda sekunda. Dlatego tak ważne jest, by w swojej pracy mogli posługiwać się najwyższej jakości sprzętem, co zwiększy powodzenie każdej z interwencji. Jesteśmy dumni z tego, że możemy dziś wesprzeć strażaków – mówi Jakub Fritsch, Dyrektor Oddziału Stena Recycling w Szczecinie.

Przekazanie sprzętu jednostce nastąpiło 31 sierpnia.

- Serdecznie dziękuję przedsiębiorstwu Stena Recycling oraz Panu Dyrektorowi za okazane wsparcie w formie rzeczowej dla tutejszej komendy oraz jednostki ratowniczo-gaśniczej. Dzięki otrzymanej darowiźnie, odtworzymy sprzęt zniszczony lub wyeksploatowany podczas ostatnich dużych akcji jak np. przecinarkę elektryczną i węże pożarnicze, natomiast przenośny komputer i pakiety Office, w znaczny sposób ułatwią pracę funkcjonariuszom komendy – mówi Piotr Maciejczyk, Komendant Powiatowy Straży Pożarnej w Policach.

Stena Recycling na co dzień wspiera medyków i strażaków. Z pomocy firmy skorzystali w tym roku ratownicy medyczni we Wschowie w czasie I fali pandemii oraz strażacy w Swarzędzu, którzy otrzymali między innymi hełmy strażackie, rękawice techniczne i wyposażenie do cięcia metalu.

Poleć tę stronę