Odwiedź Stenę Recycling podczas Warszawskich Dni Recyklingu

2014-08-27

6 i 7 września zapraszamy na spotkanie ze specjalistami Steny Recycling podczas Warszawskich Dni Recyklingu, których tematem będzie nowy system gospodarowania odpadami w stolicy. Przyjdź i dowiedź się, w jaki sposób STENA EkoStacja i STENA AutoZłom uzupełniają ofertę firm obsługujących poszczególne dzielnice Warszawy i co oferują ich mieszkańcom. W sobotę 6 września czekamy na Was na Mokotowie, Pradze Południe i na Włochach, a w niedzielę w Parku Agrykola. Poznaj tajniki złomowania auta oraz weź udział w konkursach ekologicznych. Wymień elektrośmieci, plastik, metal, szkło opakowaniowe lub papier na sadzonki. Rozwiej wątpliwości dotyczące sortowania odpadów.

Stena Recycling w ramach Warszawskich Dni Recyklingu będzie zapoznawać mieszkańców z najlepszymi praktykami odzyskiwania surowców oraz ich wpływem na gospodarkę zasobami naturalnymi. W szczególności przygotowaliśmy miniwykłady na temat recyklingu aut i jego wpływu na środowisko, podczas których będzie można obejrzeć pojazd przeznaczony do demontażu. Gości zapraszamy również do udziału w konkursie wiedzy ekologicznej. Najmłodszych zachęcamy zaś do zmagań w grze komputerowej Recycle Drop – wystarczy zdobyć 6000 punktów, aby otrzymać od nas nagrodę. Tych, którzy lubią łączyć wysiłek fizyczny z intelektualnym, dopingujemy za to do startu w sztafecie memorecyklingowej.

W sobotę 6 września w godzinach 10:00 – 13:00 będziemy w 3 lokalizacjach:

  • Mokotów (Skwer Grupy AK „Granat”, ul. Puławska/Broniwoja)
  • Praga Południe (przed Urzędem Dzielnicy przy ul. Grochowskiej 274)
  • Włochy (przed Urzędem Dzielnicy przy al. Krakowskiej 257)

W niedzielę, 7 września w Parku Agrykola (od strony al. Hopfera) od 11:00 do 17:00 będziemy opowiadać czym zajmuje się Stena Recycling i jak wygląda gospodarka odpadami w krajach skandynawskich. Zdradzimy też, jak sortujemy surowce w działającej od 2012 roku STENA EkoStacji, obsługującej wszystkich mieszkańców Warszawy, Ząbek i okolic i przyjmującej odpady niebezpieczne, wielkogabarytowe oraz wszelkiego rodzaju surowce. Na tych, którzy przyniosą elektrośmieci, plastik, metal, szkło opakowaniowe lub makulaturę czekają sadzonki roślin, przygotowane przez Urząd Miasta. Ale uwaga – ilość sadzonek i czas ich wydawania są ograniczone, więc warto przyjść jak najwcześniej!

Więcej informacji o wydarzeniu oraz cennik wymiany surowców na sadzonki na stronie:

http://czysta.um.warszawa.pl/czysta/-/blogs/wez-sadzonke-za-odpady

Poleć tę stronę