Otrzymaliśmy europejski certyfikat EuCertPlast!

2022-08-01

certplastcertificate_CompQual80.png

W wyniku przeprowadzonego audytu zewnętrznego, przyznano nam certyfikat EuCertPlast dla instalacji do przetwarzania folii LDPE we Wschowie. Jest to potwierdzenie, że działania prowadzone przez Stena Recycling są przyjazne dla środowiska, a nasz recyklat jest produkowany zgodnie z najwyższymi europejskimi standardami.

Certyfikat EuCertPlast jest europejskim systemem certyfikacji, który ma na celu ujednolicenie standardów procesu recyklingu tworzyw sztucznych oraz wyróżnienie firm zajmujących się recyklingiem tej frakcji w sposób przyjazny środowisku, zgodnie z najwyższymi standardami. Pochodnym celem tej certyfikacji jest również zachęcenie do wykorzystywania recyklatu o najwyższej jakości do tworzenia nowych produktów, które będą mogły zostać poddane ponownemu przetwarzaniu w przyszłości. Schemat certyfikacji EuCertPlast jest zgodny z normą EN 15343:2007, która określa procedury niezbędne do możliwości identyfikacji tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Jest to baza do określania zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkcie.

Wynik audytu linii do recyklingu folii LDPE we Wschowie, przeprowadzony przez niezależną jednostkę audytującą Silk Road Certification potwierdził, że instalacja Stena Recycling i wytwarzany przez nią regranulat spełniają najwyższe standardy. Uznano, że linia ta powoduje oszczędność energii i ograniczenie zanieczyszczeń, a jednocześnie znacznie ogranicza ilość odpadów i sprawia, że materiał można wykorzystać ponownie. Są to niewątpliwe korzyści dla środowiska.

Do tej pory przyznano zaledwie 28 certyfikatów EuCertPlast w Polsce, dlatego tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych firm zajmujących się recyklingiem.

Poleć tę stronę