Oświadczenie ws. zamknięcia EkoStacji

2017-02-05

ekostacjaWarszawa_CompQual80.jpg

Po 5 latach zamykamy stację recyklingu dla mieszkańców Warszawy i okolic.

Szanowni Państwo,

W 2012 roku stworzyliśmy Stena EkoStację – pierwszą na terenie Warszawy i okolic stację recyklingu dla mieszkańców pobliskich gmin. Naszym celem była i jest edukacja oraz promocja proekologicznych zachowań, zwłaszcza w kontekście prawidłowego sortowania odpadów
i korzyści płynących z recyklingu. Stena EkoStacja powstała na bazie najlepszych skandynawskich wzorców. Przez te lata, w EkoStacji spotkało się wiele osób, dla których bliskie i ważne były pojęcia recyklingu. Jesteśmy przekonani, że poprzez ten projekt udało nam się zachęcić liczne grono do sortowania odpadów oraz pokazać, że Polacy chcą i są gotowi żyć proekologicznie.

Od  czasu uruchomienia EkoStacji minęło 5 lat i kwestie prawidłowego postępowania
z odpadami znacznie się zmieniły. Przede wszystkim wdrożono ustawę o porządku i czystości w gminie, która umożliwia mieszkańcom gmin w Polsce racjonalne i bezpłatne zagospodarowanie wszystkich rodzajów odpadów, także problemowych. W związku z tymi możliwościami,  podjęliśmy decyzję o zamknięciu Stena EkoStacji od 20 lutego 2017 roku. Jednocześnie, mając duże doświadczenie w tym zakresie pozostajemy do dyspozycji gmin, które chciałyby z sukcesem wdrożyć podobne rozwiązania korzystając z naszych konsultacji na podstawie skandynawskich wzorców.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim partnerom projektu tj. Ambasadzie Szwecji,  Organizacji Odzysku Rekopol oraz firmom IKEA i Nespresso za współpracę przy tworzeniu tego wyjątkowego jak na tamten czas miejsca. Przede wszystkim dziękujemy też osobom, które odwiedzały EkoStację i wyrażamy podziw dla ich niezmiennych, proekologicznych zachowań. Stena Recycling wciąż realizuje wiele projektów edukacyjnych. Do udział w nich serdecznie zapraszamy.

Z podziękowaniami,

Zespół Stena Recycling

Poleć tę stronę