Panele fotowoltaiczne w Centrum Recyklingu Elektroniki Stena Recycling we Wschowie

2022-06-12

panele_przycięte_small_CompQual80.jpg

Ciągły rozwój, nowe rozwiązania na rynku, a także dążenie do samowystarczalności energetycznej sprawiają, że Stena Recycling inwestuje w kolejne rozwiązania technologiczne, które pozwolą nam zatrzymać zasoby w obrębie jednego zakładu. Prekursorem tych działań w polskiej spółce jest Centrum Recyklingu Elektroniki Stena Recycling we Wschowie.

Stena Recycling stale rozwija się i wdraża nowe rozwiązania, aby nie tylko zoptymalizować koszty zużycia energii, ale przede wszystkim jeszcze bardziej pomóc środowisku. Właśnie dlatego zainwestowano w panele fotowoltaiczne, które zostały zamontowane w Centrum Recyklingu Elektroniki Stena Recycling we Wschowie. Stawiając na energię odnawialną, chcemy pomóc środowisku i przyczynić się do redukowania śladu węglowego. Zamontowano już w sumie aż 110 sztuk paneli o mocy 49,5 kWp, które zajmują powierzchnię 243 m2. Wytworzona przez instalację energia jest wykorzystywana do codziennego funkcjonowania zakładu. Tylko w ciągu pierwszego tygodnia wytworzono ponad 2000 kilowatogodzin.

Na terenie zakładu znajduje się wyświetlacz, który jest kompatybilny z aplikacją odmierzającą wartość energii, jaka zostaje wytworzona w zamontowanych panelach fotowoltaicznych. Dzięki temu pracownicy oraz osoby odwiedzające Centrum Recyklingu Elektroniki mają możliwość uzyskania informacji na temat efektywności energetycznej i korzyści dla środowiska, jakie otrzymujemy dzięki instalacji.

W przyszłości planowana jest rozbudowa instalacji we Wschowie, a także podobne inwestycje w pozostałych oddziałach Stena Recycling w Polsce.

 

Poleć tę stronę