Podsumowanie akcji Teledar

2016-12-10

teledar banner_CompQual80.jpg

Zakończyliśmy akcję „Teledar”, zorganizowaną wspólnie z fundacją „Nasza Ziemia” w ramach obchodów międzynarodowego Sprzątania Świata (Clean Up the World).

W trwającej od 16 września do 16 października 2016 zbiórce wzięło udział 19 naszych Klientów z Siemianowic Śląskich, Gdyni, Szczecina, Swarzędza, Trzebieńczyc oraz Łodzi. 
Stena Recycling była odpowiedzialna za zapewnienie pojemników na zbiórkę oraz odbiór zebranych urządzeń.

Łącznie udało się zebrać 587 szt. telefonów o wartości przekraczającej 920 zł.
Najwięcej telefonów (223 szt.) zebrali Klienci oddziału w Siemianowicach Śląskich.

Zebrana kwota zostanie w całości przekazana na poprawę efektywności energetycznej placówek służących dzieciom.
Z funduszy pozyskanych z ponownego wykorzystania lub recyklingu starych telefonów zakupione zostanie energooszczędne oświetlenie oraz sprzęt AGD wysokiej klasy (klasa energetyczna A++). Ograniczy to koszty związane z comiesięczną eksploatacją (obniżenie rachunków za prąd) placówki i jednocześnie zredukuje ilość dwutlenku węgla jaki zostałby wprowadzony do środowiska ze względu na wyższe zapotrzebowanie na energię starszych urządzeń.

Cieszymy się, że akcja spotkała się z Państwa zainteresowaniem i razem przyczyniliśmy się
do poprawy warunków bytowych dzieci przebywających w objętych programem placówkach.
W Stena Recycling prowadzimy działalność zgodnie z ideą odpowiedzialnego biznesu i jako partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu zobowiązaliśmy się także do jego promocji. Dla nas zrównoważony rozwój to motywacja do działania. Dziękujemy, że z Państwa pomocą po raz kolejny udało się nam w odpowiedzialny sposób zmniejszyć negatywny wpływ odpadów na środowisko i wykorzystywać zasoby w optymalny sposób.
Wspólnie tworzymy wartość.

Poleć tę stronę