„Pożegnanie lata” – piknik w Ząbkach

2014-09-10

„Lato było krótkie znów” śpiewa w jednej z piosenek Budka Suflera. A co zagra na „Pożegnanie lata”? Przekonamy się już 13 września podczas pikniku w Ząbkach na parkingu Miejskiego Centrum Sportu. Żegnając gorące i słoneczne dni nie zapomnijmy również o ekologicznym „pożegnaniu” odpadów. Najlepszy sposób na rozstanie z nimi zaprezentują STENA EkoStacja i STENA AutoZłom.

Już w najbliższą sobotę 13.09 od godziny 10:00 „Pożegnanie lata” w Ząbkach. Rozstanie z wakacjami i słoneczną pogodą osłodzą atrakcje przygotowane przez organizatorów i zaproszone przez nich firmy. Co ważne, pojawi się wśród nich Stena Recycling prowadząca punkt STENA EkoStacja, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla mieszkańców. Specjaliści ze Steny Recycling podpowiedzą jak sortować kłopotliwe odpady, a także opowiedzą o drugim życiu butelki PET. Najmłodsi będą mogli od razu sprawdzić swoją wiedzą podczas konkursów z nagrodami: grze komputerowej Recycle Drop, rzucie odpadami do celu oraz w quizie. Natomiast na wszystkich fanów motoryzacji czeka niespodzianka – auto przeznaczone do złomowania oraz drugie, już sprasowane w kostkę. To okazja, aby poznać dalsze losy wyeksploatowanego pojazdu, które najpierw trafia do STENA AutoZłomu, a następnie odzyskane z niego surowce wykorzystywane są np. na boisku piłkarskim, w krześle ogrodowym lub w nowym samochodzie. Miasto Ząbki, Miejskie Centrum Sportu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach zaplanowały dzień tak, aby każdy mieszkaniec gminy, znalazł coś ciekawego dla siebie. Na najmłodszych czekają: przedstawienie klauna-iluzjonisty, zabawy z chustą, pokaz puszczania ogromnych baniek mydlanych; dmuchańce, przejażdżki na kucyku i malowanie buziek. Osoby lubiące dreszczyk emocji mogą dopingować żołnierzy elitarnej jednostki GROM Memoriał Grom Kombat podczas zawodów pływackich lub skoczyć na eurobungee. Dla miłośników sztuki zaplanowano pokaz tańca synchronicznego oraz koncerty orkiestry dętej i chóru. O godzinie 19:00 rozpocznie się koncert country-rockowego zespołu Trace, którego muzyka nieodmiennie wprawia w dobry nastrój. Na koniec zaś wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej – Budka Suflera. Być może jest to jedna z ostatnich okazji do zobaczenia zespołu na żywo…

Niecodziennie żegnamy lato w Ząbkach, za to każdego dnia wytwarzamy odpady – wśród niech te kłopotliwe, których nie można wrzucić do pojemników przed domem. Co z nimi zrobić? Mieszkańcy Ząbek, Warszawy i okolic mogą oddać je w STENA EkoStacji na ulicy Chełmżyńskiej 180. W stacji recyklingu można zostawić ponad 40 rodzajów odpadów, np.: surowce wtórne; elektroodpady, w tym zużyty sprzęt RTV i AGD, telefony, świetlówki czy komputery, a także odpady wielkogabarytowe czy niebezpieczne – tonery, baterie, akumulatory i aerozole. Wszystkie one zostają poddane recyklingowi lub utylizacji, zgodnie z obowiązującymi standardami i normami. Punkt jest czynny w dogodnych godzinach: we wszystkie dni robocze od 8.00 do 20.00, a także w weekendy od 9.00 do 15.00. Więcej informacji na stronie www.stenaekostacja.pl.

Poleć tę stronę