Przed nami finał konkursu Stena Circular Economy Award!

2022-04-01

Baner_SCEA_2_CompQual80.png

11 kwietnia odbędzie się transmisja na żywo, podczas której ogłosimy tegorocznych Liderów Gospodarki Obiegu Zamkniętego w ramach konkursu Stena Circular Economy Award. Po raz piąty wyróżnimy najlepsze praktyki GOZ w przedsiębiorstwach i najlepszy studencki projekt wspierający gospodarkę cyrkularną. Konkurs niezmiennie cieszy się zainteresowaniem, w tym roku otrzymaliśmy aż 56 wniosków!

Konkurs Stena Circular Economy Awards został zainicjowany w 2017 roku. Jest to pierwszy konkurs w Polsce, którego celem jest wyróżnienie firm wdrażających bądź promujących praktyki wpisujące się w gospodarkę obiegu zamkniętego oraz studentów, którzy mają pomysł na wprowadzanie rozwiązań gospodarki cyrkularnej w społeczeństwie. Organizując konkurs mamy nadzieję na zainspirowanie przedsiębiorców do tworzenia inicjatyw, które nie tylko przyniosą korzyść dla firm, ale przede wszystkim wpłyną pozytywnie na środowisko.

Tegoroczna, piąta już edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy aż 47 wniosków konkursowych od firm z różnych branż – między innymi spożywczej, retail , czy odzieżowej. Wśród zgłoszonych firm znalazły się nie tylko korporacje i średniej wielkości przedsiębiorstwa, ale również startupy. Natomiast niezależnie od wielkości firmy, zgłoszone projekty były równie ciekawe i innowacyjne. Uzyskaliśmy także 9 wniosków od studentów, którzy po raz kolejny wykazali się kreatywnością, udowadniając tym samym, jak wiele mamy jeszcze obszarów do zagospodarowania, jeśli chodzi o rozwiązania GOZ w codziennym życiu.

Już za niespełna dwa tygodnie, 11 kwietnia od godziny 11:30 odbędzie się wydarzenie podsumowujące tegoroczną edycję konkursu Stena Circular Economy Award. Podczas transmisji online zostaną ogłoszeni Liderzy Gospodarki Obiegu Zamkniętego, a dodatkowo zaproszeni eksperci wygłoszą krótkie, inspirujące mowy na temat zrównoważonego rozwoju i gospodarki cyrkularnej. Naszym gościem będzie między innymi Martyna Zastawna, Prezeska firmy WoshWosh i ekspertka w zakresie zrównoważonego rozwoju, która wygłosi prelekcję na temat tego jak prowadzić firmę, która idzie pod prąd.

Serdecznie zapraszamy do oglądania transmisji tego wydarzenia 11 kwietnia w godzinach 11:30 -14:00 na portalu Newseria (tutaj) oraz na profilu facebook’owym Stena Recycling Polska (tutaj). 

 

 

Poleć tę stronę