Specjalistyczny sprzęt i odzież ochronna dla strażaków z Wielkopolski od Stena Recycling

2021-02-10

Stena i OSP 1_CompQual80.jpg

Specjalistyczny sprzęt niezbędny strażakom – ratownikom trafił właśnie do OSP w Swarzędzu i Czerniejewie oraz do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Poznaniu. To kolejny przykład wieloletniej, dobrej współpracy pomiędzy Strażą Pożarną a oddziałem Stena Recycling w Swarzędzu.

Wśród niezbędnego wyposażenia znalazły się między innymi hełmy strażackie, rękawice techniczne, wyposażenie do cięcia metalu, specjalne latarki, apteczki oraz odzież ochronna i tzw. ubranie bojowe. Zakres i rodzaj potrzebnego wyposażenia zostały wcześniej uzgodnione z przedstawicielami jednostek strażackich. Oddział Stena Recycling w Swarzędzu jest jednym z 16 oddziałów firmy w całej Polsce. Wielkopolska placówka specjalizuje się w odzyskiwaniu i przywracaniu do obiegu cennych materiałów ze zużytych samochodów. Służy temu między innymi specjalne urządzenie do rozdrabniania karoserii, czyli tzw. strzępiarka. W ramach współpracy z lokalnymi jednostkami Straży Pożarnej, Stena Recycling cyklicznie organizuje na terenie oddziału wspólne ćwiczenia i symulacje zdarzeń z udziałem ratowników.

 

- Wiemy, że praktyczne szkolenie jest dla strażaków bardzo ważne. Dlatego udostępniamy ratownikom naszą infrastrukturę, aby mogli prowadzić własne symulacje i ćwiczenia np. cięcia pojazdów. Każdego roku, we współpracy z lokalnymi jednostkami straży pożarnej organizujemy również ćwiczenia na wypadek awarii środowiskowych. Omawiamy wówczas potencjalne zagrożenia i przeprowadzamy symulacje zdarzeń oraz próbne ewakuacje. Cieszymy się, że dzisiaj możemy wesprzeć strażaków w Wielkopolsce, najpotrzebniejszym sprzętem – mówi Tomasz Kosmala, Dyrektor Oddziału Stena Recycling w Swarzędzu.

Poleć tę stronę