Sprzęt treningowy dla strażaków w Gdyni

2021-04-22

banner_cw_mörk_1920x600_CompQual80.jpg

Specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu strażacy z Gdyni zadbają o najlepszą sprawność fizyczną, trafił właśnie do Komendy Miejskiej Straży Pożarnej. Każdego dnia strażacy – ratownicy niosą pomoc w wielu różnych sytuacjach. Ich sprawność i zdrowie są kluczowe, gdy w walce o życie ludzi liczy się każda sekunda.

Stena Recycling od 20 lat przetwarza w Polsce odpady, dbając o środowisko i zwiększając poziom ich recyklingu. Firma, w ramach odpowiedzialnie prowadzonego biznesu, aktywnie działa na rynku, wspierając lokalne jednostki straży pożarnej, służby medyczne czy dzieci w szkołach i domach dziecka. Wsparcie strażaków z jednostki w Gdyni jest kolejnym tego typu przykładem. Tym razem w uzgodnieniu z Komendą Miejską Straży Pożarnej w Gdyni, przedstawiciele Stena Recycling przekazali sprzęt treningowy o wartości ponad 20 tysięcy złotych.

 

- Wiemy, że oprócz specjalistycznego sprzętu używanego na miejscu akcji, nie mniej ważny jest ten, który pozwoli zadbać o jak najlepszą sprawność strażaków – ratowników. Za każdym razem muszą oni dotrzeć na miejsce jak najszybciej, a często niosą ratunek bardzo dosłownie, co wymaga od nich dużej siły, wytrwałości i odporności. Mam nadzieję, że podarowany sprzęt pomoże strażakom z Gdyni zadbać o jak najlepszą formę w czasie, gdy będą czekali na kolejne wezwanie – powiedział Maciej Patora, Dyrektor Oddziału Stena Recycling w Gdyni.

 

Poleć tę stronę