Stena Recycling Mecenasem Edukacji Ekologicznej 2013!

2014-03-02

Stena Recycling, lider w dziedzinie kompleksowej gospodarki odpadami, została uhonorowana tytułem Mecenasa Edukacji Ekologicznej 2013. Ten znaczący i zobowiązujący tytuł przyznała firmie Redakcja miesięcznika „Ekologia i Rynek”.

Tytuł Stena Recycling został nadany w ramach plebiscytu „Eko-Inspiracja 2013” „w uznaniu roli w zakresie działań edukacyjnych na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska naturalnego”. Główną działalnością Stena Recycling są kompleksowe usługi gospodarki odpadami dla firm. Prowadząc działalność w sposób odpowiedzialny, firma stawia sobie również za cel edukowanie społeczeństwa i stwarzanie możliwości do rozwoju i wzrostu recyklingu w Polsce. Stąd świadome angażowanie się i prowadzenie projektów o charakterze edukacyjnym skierowanych zarówno do pracowników firm będących klientami firmy, jak również do osób indywidualnych, dzieci i młodzieży oraz lokalnych społeczności.

Problem rozsądnego gospodarowania odpadami, w tym elektroodpadami,  narasta wprost proporcjonalnie do rozwoju nowych technologii. Konkursy i akcje społeczne to droga do ekologicznej edukacji i profilaktyki, która ma szanse doprowadzić do trwałych zmian w świadomości konsumentów i wpłynąć na poprawę stanu środowiska naturalnego. Stena Recycling w 2013 roku zorganizowała szereg zbiórek elektroodpadów: zarówno wśród klientów firmy, jak i podczas pikników ekologicznych i innych akcji społecznych. Wśród nich warto wyróżnić dwie akcje: „ElectroWaste Collection” zorganizowane wraz z firmami z branży nieruchomości oraz „ElectroWaste Collection Challenge Week” – zbiórkę w  ambasadach zlokalizowanych na terenie Warszawy.

Ponadto firma od 2012 roku prowadzi STENA EkoStację - pierwszą w Warszawie otwartą stacją recyklingu, która powstała na bazie szwedzkich wzorców. Umożliwia ona mieszkańcom oddawanie do przetworzenia wszystkich odpadów opakowaniowych, takich jak butelki PET, puszki, makulatura; elektroodpadów (RTV i AGD, telefonów, świetlówek, komputerów), odpadów wielkogabarytowych (mebli, złomu, opon) i niebezpiecznych (tonerów, baterii, akumulatorów, aerozolów). EkoStacja łączy w sobie także walory edukacyjne. W specjalnym Showroomie znajduje się wystawa, która na konkretnych przykładach, takich jak butelki PET czy papier, wyjaśnia ideę recyklingu oraz przedstawia kolejne jego etapy.

W ramach promowania postaw ekologicznych w EkoStacji w tym roku wspólnie z IKEA i magazynem Cztery Kąty Stena Recycling przygotowała dostępny w Internecie dla wszystkich ebook  „Jak sortować, żeby nie zwariować”, czyli pierwszy przewodnik po prawidłowej segregacji w polskich domach. Aby pobrać ebook kliknij tu: http://stenaekostacja.pl/e-book-jak-sortowac-zeby-nie-zwariowac/

Poleć tę stronę